Головна Право Львівські митники в українця вилучили ферми для майнінгу

Львівські митники в українця вилучили ферми для майнінгу

515
0

ЛЬВІВСЬКІ МИТНИКИ ВИЛУЧИЛИ КОМП’ЮТЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ КРИПТОВАЛЮТИ

13.09.2018 близько 18 год. 45-річний громадянин Німеччини, прямуючи в якості водія з Німеччини в Україну автомобілем марки «Daimlerchrysler», модель «E320 CDI», в’їхав в зону митного контролю митного поста «Краковець» Львівської митниці ДФС у напрямку «в’їзд в Україну» смугою спрощеного контролю «зелений коридор». Під час проведення візуального огляду даного транспортного засобу виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, які підлягають митному оформленню та оподаткуванню при переміщенні через митний кордон України. Автомобіль було виведено зі смуги спрощеного митного контролю на майданчик поглибленого огляду транспортних засобів та товарів.

Під час проведення митного огляду в транспортному засобі, без ознак приховування, виявлено товари в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, визначену умовами ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України відповідно до вимог статтею 374 Митного кодексу України, а саме комп’ютерне обладнання, що використовується у майнінгових фермах (комплексах) для створення криптовалюти: машини для оброблення цифрової інформації «ANTMINER L3+» в кількості 9 шт., «ANTMINER D3» – 6 шт., «ANTMINER V9» – 4 шт., «ANTMINER T9+» – 9 шт., всього 28 шт. загальною вагою 145 кг.

Виявлений товар даний громадянин визнав своєю власністю. Таким чином ним було порушено встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю. Оскільки документів на переміщуваний товар громадянином надано не було, його вартість буде встановлена додатково. При цьому, за попередніми даними, вартість даного комп’ютерного обладнання може становити близько 400 тисяч гривень.

За цим фактом працівниками митниці складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 471 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України обумовлене обладнання тимчасово вилучено. Матеріали справи будуть передані до суду, де і буде вирішуватись питання притягнення даної особи до відповідальності.