Головна Право На Львівщині засуджено учасників злочинної групи, що займалась незаконним видобутком гравію

На Львівщині засуджено учасників злочинної групи, що займалась незаконним видобутком гравію

182
0

Районний суд призначив організатору злочинного «бізнесу» покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки з іспитовим терміном один рік, а двом його спільникам – по півтора роки позбавлення волі з іспитовим терміном один рік.

Зловмисників, котрі здійснювали незаконний видобуток гравію, викрили працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно з працівниками слідчого управління поліції Львівщини та за процесуального керівництва прокуратури області.

Мешканці Старосамбірського району, не маючи жодних дозвільних документів, організували у заплавах та руслі річки Стрв’яж системний видобуток піщано-гравійної суміші, яку у подальшому реалізовували як будівельний матеріал фізичним та юридичним особам.

Зловмисників викрили та затримали під час незаконного видобутку суміші у вересні 2015 року. У них було вилучено  екскаватор Zeppeline та дві вантажні автомашини: КамАЗ та Урал. Встановлено перевалочний майданчик, де проводилось часткове складування незаконно видобутої піщано-гравійної суміші. На вилучені транспортні засоби було накладено арешт.

Оскільки видобуток у заплавах та руслах річок заборонений діючим природоохоронним законодавством і це призводить до непередбачуваних наслідків під час весняних повеней, Державною екологічною інспекцією у Львівській області нараховано понад 200 тисяч гривень шкоди, завданої зловмисниками.

За незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене повторно, яке спричинило тяжкі наслідки, трьом зловмисникам було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.240 (порушення правил охорони або використання надр) КК України. Обвинувальний акт був скерований на розгляд суду.

Окрім того, під час затримання організатор злочинного «бізнесу» чинив опір працівникам поліції, тому його дії додатково кваліфіковано за ч.2 ст.342 (опір працівникові правоохоронного органу при виконанні ним службових обов’язків) КК України.

Районний суд призначив організатору злочинного «бізнесу» покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки з іспитовим терміном один рік, а двом його спільникам – по півтора роки позбавлення волі з іспитовим терміном один рік.

Відділ комунікації поліції Львівської області

за матеріалами Управління захисту економіки

у Львівській області