Головна Право Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру»

Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру»

149
0

Ними передбачено утворення в системі органів прокуратури військових прокуратур, до яких віднесено Головну військову прокуратуру, військові прокуратури регіонів, військові прокуратури гарнізонів та інші військові прокуратури, прирівняні до прокуратур міст і районів.

Ураховуючи зазначені зміни, необхідно нагально вирішувати питання укомплектування кадрами військових прокуратур.

Відповідно до ст. 46-1 Закону України «Про прокуратуру», військовими прокурорами і слідчими призначаються громадяни з числа офіцерів, які проходять військову службу або перебувають у запасі, мають вищу юридичну освіту.

В окремих випадках, за наказом Генерального прокурора України, на посади прокурорів та слідчих військових прокуратур можуть бути призначені особи, які не є військовослужбовцями і не перебувають у запасі та відповідають вимогам ст. 46 цього Закону.

Посади військових прокурорів і слідчих прокуратур та відповідні їм військові звання включаються в переліки військових посад.

Військовослужбовці військових прокуратур у своїй діяльності керуються Законами України «Про прокуратуру» і проходять військову службу відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та інших законодавчих актів України, якими встановлено правові та соціальні гарантії, пенсійне, медичне та інші види забезпечення, передбаченні законодавством для осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Окрім цього, на військово-службовців військових прокуратур поширюються усі гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншим законодавством.

Особам, які виявили бажання працювати на посадах військових прокурорів і слідчих, прошу невідкладно інформувати прокуратуру Жовківського району для подальшої підготовки документів.

Олег ТЕЛЕФАНКО,

прокурор Жовківського

району, радник юстиції.