Головна Право В аеропорту «Львів» працівники митниці виявили годинники відомої японської марки

В аеропорту «Львів» працівники митниці виявили годинники відомої японської марки

216
0

Громадянин намагався перемістити товар, що підлягає оподаткуванню – повідомляє ДФС у Львівській області.

Учора, 10.04.19, громадянин України повертався зі Стамбула у Львів. Для проходження митного контролю в пункті пропуску «Львів-аеропорт» обрав смугу руху «зелений коридор», чим засвідчив, що не везе товарів, які підлягають оподаткуванню. Але під час візуального огляду багажу в митників виникла підозра про наявність таких товарів. Уже під час митного огляду багажу у валізі громадянина працівники митниці виявили сім наручних японських годинників Bulova та Citizen. Їх загальна вартість, згідно з наявними товарними ярликами, понад 5 тис. дол. США, що за курсом НБУ дорівнює майже 152 тис. грн. Під час усного опитування громадянин не повідомив про наявність таких товарів, проте визнав себе їх власником після митного огляду.

 

Відповідно до ч.1 ст.374 Митного кодексу України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню та не є об’єктами оподаткування митними платежами. Також згідно зі ст. 370 Митного кодексу України особистими речами вважаються годинники у кількості не більше двох штук.

Отже, громадянин порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто намагався перемістити товар, що підлягає оподаткуванню при ввезенні на митну територію України.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками, передбаченими статтею 471 Митного кодексу України. Годинники вилучено. Справу скерують до суду.