Головна Право Винних покарано

Винних покарано

216
0

Злочини проти власності становлять одну із найпоширеніших і найнебезпечніших груп злочинних діянь, оскільки вони посягають на одне із найцінніших соціальних благ — право власності, що являється правом особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Право власності є непорушним, і ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи бути обмеженим у його здійсненні.

Розбій належить до категорії злочинів проти власності, але даному кримінальному правопорушенню властиві певні особливості, оскільки тут заволодіння чужим майном здійснюється відкрито із застосуванням фізичної сили. Тому об’єктом таких злочинів є не тільки право власності, але і сама особа (її здоров’я і життя). Розбій вчиняється у формі нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або погрозою застосування такого насильства, а тому і належить до найбільш небезпечних корисливо-насильницьких злочинів.

Упродовж 2014 року в Жовківському районі вчинено одне кримінальне правопорушення даної категорії.

Зокрема, розкрито кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 187 КК України, а саме, напад із метою заволодіння чужим майном, вчинений за попередньою змовою групою осіб, умисно, з корисливих мотивів. Двоє осіб, стежачи, коли потерпіла заїде автомобілем у свій гараж, проникли через вхідні ворота в приміщення належного потерпілій гаражу у м. Жовкві, де, застосовуючи фізичне насильство до потерпілої, відкрито заволоділи належним їй майном.

Двох громадян після вчинення ними кримінального правопорушення затримано з обранням підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування за вказаним кримінальним провадженням здійснювалось під процесуальним керівництвом прокуратури Жовківського району.

Прокуратурою району забезпечено проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні в розумні строки, за результати якого кримінальне провадження із затвердженим процесуальним прокурором обвинувальним актом відносно підозрюваних, за фактом вчинення останніми нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з проникненням у приміщення, скеровано до суду.

У ході судового розгляду суддя Жовківського районного суду Львівської області, вислухавши думку учасників судового процесу, вироком визнав винними обох підсудних та засудив одного із них до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а іншого — до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Апеляційним судом Львівської області, за результатами розгляду апеляційної скарги обвинувачених, вирок Жовківського районного суду залишено без змін.

Олег ТЕЛЕФАНКО, прокурор Жовківського району радник юстиції.