Головна Право За ухиляння від призову — покарання

За ухиляння від призову — покарання

259
0

Президентом  України 15.01.2015 підписано Закон України  № 113-VIII “Про затвердження Указу Президента України “Про часткову мобілізацію”.

Нині триває 6 хвиля мобілізації, яка закінчиться 17 серпня 2015 року.

З метою виконання завдань держави у сфері обороноздатності, для вирішення проблемних питань, прокуратурою району 02.07.2015 проведено міжвідомчу нараду щодо стану проведення 4-5 хвилі мобілізації на території району.

Міжвідомча нарада відзначила, що, завдяки вжитим скоординованим заходам, забезпечено якісне виконання поставлених завдань із мобілізації. Своєчасне переорієнтування роботи військово-лікарської комісії Жовківського РВК, заміна усього складу комісії позитивно вплинула на роботу з питань проведення медичних оглядів та об’єктивність висновків про придатність до військової служби при дотриманні конституційних прав громадян на охорону здоров’я. Як наслідок, упродовж 5 хвилі мобілізації придатними до військової служби визнано 69,8% осіб, які пройшли медичну комісію, а інші направлені на додаткове обстеження.

Разом з тим існує низка проблемних питань, які не дають підстав для самозаспокоєння та вимагають вжиття подальших організаційних і практичних заходів із забезпечення належного виконання  Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 14.01.2015, затвердженого Закону України №113-VIII від 15.01.2015, в межах 6 хвилі мобілізації.

Зокрема ще не знайшли свого якісного вирішення окремі проблемні питання, пов’язані із оповіщенням, явкою, приводом (розшуком) осіб, які підлягають мобілізації, вжиттям заходів щодо притягнення до  адміністративної відповідальності осіб, які ухиляються від призову за мобілізацією.

За результатами проведеної наради розроблено заходи для вирішення проблемних питань.

Поряд з тим, у поточному році за процесуального керівництва прокуратури Жовківського району Львівської області завершено досудове розслідування у 2 кримінальних провадженнях про обвинувачення військовозо-бов’язаних в ухиленні від призову за мобілізацією на підставі Указу Президента України від 21.07.2014 року «Про оголошення часткової мобілізації» за ознаками злочину, передбаченого ст. 336 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачені, будучи військовозобов’язаними, належно повідомленими про проведення на території України часткової мобілізації до Збройних сил України, на підставі Указу Президента України №607 від 21.07.2014 року «Про оголошення часткової мобілізації» були викликані та призначені для проходження військової служби за мобілізацією на особливий період. В подальшому, отримавши повістку та будучи, згідно з висновком військово-лікарської комісії, придатними до проходження військової служби, без поважних причин у визначений час не прибули до Жовківського районного військового комісаріату, таким чином порушивши порядок комплектування Збройних сил України, чим ухилились від призову за мобілізацією.

18.06.2015 та 23.06.2015  відповідно вказаним особам повідом-лено про підозру в ухиленні від призову за мобілізацією, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України та обвинувальні акти скеровано до Жовківського районного суду для розгляду по суті.

Вироком Жовківського районного суду обвинувачених визнано винними в ухиленні від призову за мобілізацією та  засуджено за ст. 336 КК України до  покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки з іспитовим терміном 1 рік.

Олег ТЕЛЕФАНКО, прокурор Жовківського  району, старший радник юстиції.