Головна Політика Депутати вимагають конкретних дій

Депутати вимагають конкретних дій

256
0

Минулого тижня депутати Жовківської районної ради зібрались на засідання чергової 33-ї сесії Жовківської районної ради VI-го демократичного скликання. Після тривалої перерви, яка тривала більше трьох місяців, накопичилось чимало справ, що потребували сесійного вирішення. Тому у порядок денний було внесено аж 36 питань. Цікавим виявилось його обговорення. Депутати за внесеною пропозицією, то голосували за нерозгляд питання, а потім за іншою пропозицією знову вносили те ж питання у порядок денний. Це стосувалось функціонування Львівського сміттєзвалища.

Депутат Б. Стадницький вніс пропозицію не розглядати цього питання, мотивуючи тим, що «Свобода», яка відстоює інтереси людей, які проживають на забрудненій території, не отримала належної підтримки на виборах Верховної Ради, а «Самопоміч», очолювана мером Львова А. Садовим, знайшла своїх чисельних прихильників. Обранці райради проголосували за те, щоб зняти розгляд даного питання із порядку денного. Згодом депутат М. Дмитрів виступив із пропозицією незалежно від результатів виборів все ж таки розглянути роками наболілу і кричущу проблему функціонування сміттєзвалища на території нашого району і вимагати виконання рішень від Львівської міської ради. Депутати прислухались до його думки і проголосували за те, щоб знову включити дане питання у порядок денний.

Депутати підтримали пропозицію К. Орловського виключити з розгляду обрання заступника голови Жовківської районної ради. Присутні обранці проголосували за запропоноване М. Леликом питання про організацію безкоштовного харчування учнів 5-11 класів у школах району, які прибули зі зони АТО, або чиї батьки перебували чи зараз знаходяться у зоні АТО. Депутат Л. Харпола аргументувала потребу затвердження Програми соціального захисту щодо надання пільг окремим категоріям населення Жовківського району на 2015 рік. Після інших розглянутих пропозицій депутатів Н. Щур, М. Коваля порядок денний було прийнято вцілому. 

Заслухавши виступ керівника відділу економічного розвитку і торгівлі Жовківської РДА В. Свідняка, депутати затвердили Програму співфінансування мікропроектів Українського фонду соціальних інвестицій у Жовківському районі на  2014-2015 роки.

Чимало розглянутих на засіданні сесії районної ради питань стосувалися внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік. Про них інформувала Г. Вус — начальник фінансового управління Жовківської РДА і Н. Щур — голова постійної комісії з питань бюджету і фінансів. За проханням Надії Степанівни, яка працює на посаді першого заступника голови Жовківської РДА, депутати звільнили її від обов’язків голови комісії. Ці функції виконуватиме заступник Я. Конопка.

Найбільше запитань і навіть критику депутатів викликала доповідь начальника відділу Держземагентства у Жовківському районі О. Міляра про роботу очолюваної ним служби. Доповідач не зміг дати конкретної відповіді на питання М. Дмитріва, Д. Мороза, М. Верещака, В. Ярмоли стосовно першочергового виділення земельних ділянок тим, які їх використовують, чи мешканцям територій. За пропозицією Л. Харполи доручено комісії районної ради з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування провести моніторинг використання земель за межами населених пунктів і доповісти про це на наступній сесії.

На виконання доручення віце-прем’єр-міністра Держземагентства України 15 жовтня 2014 року запроваджено обов’язкове врахування позиції органів місцевого самоврядування щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Так, Головне управління Держкомагентства в області, у разі звернення фізичних або юридичних осіб із клопотанням про надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності зобов’язане надсилати сільським, селищним, міським радам за місцем розташування земельної ділянки запити про висловлення позиції  щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі якої зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування.

Розгляд останнього питання про стан функціонування Львівського сміттєзвалища викликав у присутніх шквал негативних емоцій і нарікань стосовно невиконання рішень Львівською міською радою.  Проблема полігону твердих побутових відходів на території нашого району стала притчею во язицех. Протягом десятка років прийнято численні рішення, створено різні комісії, проведено всілякі експертизи і дослідження проблеми щодо заборони використання сміттєзвалища, термін експлуатації якого уже давно минув, але досягти остаточного результату так і не вдається. Тому районні депутати, наслухані численних обіцянок чиновників Львівської міської ради, уже не ймуть віри у гарні слова доповідачів. Із трьох спеціалістів, які прибули на сесію районної ради, виступив лише один — директор Департаменту житлово-комунального господарства Львівської міської ради В. Олійник. Депутати вкотре не вірили промовцю про проведену роботу, бо в реальності, як кажуть, віз і нині там. Тому перейшли до запитань. Голова районної ради Т. Швай вимагав конкретної відповіді, коли буде оголошено конкурс на закриття сміттєзвалища, і чи визначена ділянка для будівництва сміттєпереробного заводу? Депутати підтримали пропозицію М. Дмитріва звернутися у правоохоронні органи про законність використання сміттєзвалища Львівською міською радою і притягнути до відповідальності винних осіб, щоб якось зрушити цю проблему з місця. Доки можна вводити в оману усю жовківську громаду?

Наостанок засідання сесії депутати підтримали звернення до Рава-Руського міського голови про резервування земельної ділянки на вул. Драгоманова у Раві-Руській для будівництва школи, яка б відповідала сучасним вимогам. 

У сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Б. Юрдига, депутат Львівської обласної ради Б. Каспер, керівники органів місцевого самоврядування, відділів та служб.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.