Головна Політика Хто потрапляє до парламенту?

Хто потрапляє до парламенту?

213
0

За результатами загальнонаціонального опитування населення України, до нової Верховної Ради впевнено проходять 6 політичних сил. Лідером передвиборчої гонки є «Блок Петра Порошенка» з результатом 35,1 %, «Радикальна партія Олега Ляшка» набирає 11,3 %, «Народний фронт» — 9,1 %, ВО «Батьківщина» — 6,6 %, «Опозиційний блок» — 6,5 % та ВО «Свобода» — 6,3 %.

Також до парламенту потрапляє «Самопоміч» з результатом 5,5 % та «Сильна Україна» —  5,1 %. Не проходять до Верховної Ради Громадська позиція — 4,1 % та Комуністична партія — 3,8 %.

Опитування проводив Центр «Соціальний моніторинг» спільно з Українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка від 4 до 10 жовтня 2014 р. в усіх областях України, включно з Донецькою та Луганською областями, на територіях, що контролюються офіційною владою України, та у місті Києві.

Стабільним залишається рейтинг БПП. Помітно втрачає голоси виборців партія Ляшка. Рейтинг «Народного фронту» та «Батьківщини» залишається стійким відносно попередніх опитувань.

Натомість позитивна динаміка росту підтримки спостерігається щодо ВО «Свобода». Як повідомила голова правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва, кількість виборців націоналістичних сил, зокрема, ВО «Свобода», зростає через недавні події у Верховній Раді. Вочевидь належну оцінку отримала партія з огляду на принципову позицію під час голосування за ухвалення низки антикорупційних законів, закону про люстрацію та закону про державне визнання ОУН-УПА.

Як не дивно, шанси на проходження у парламент зберігають колишні регіонали, які замасковані під політичним брендом «Опозиційний блок».

У межах статистичної похибки перебуває ще один екс-регіоналівський проект «Сильна Україна».

 

Святослав МАКІТРА.