Головна Політика Мер Рави-Руської вимагає від міліції притягнути людей до відповідальності за вшановування пам’яті...

Мер Рави-Руської вимагає від міліції притягнути людей до відповідальності за вшановування пам’яті Січових стрільців, коментар мера – Я відреагувала на заяву громадян

169
0

6 листопада 2013 року міський голова Рави-Руської Ірина Верещук звернулася до начальника ГУ МВСУ у Львівській області Олександра Рудюка з вимогою притягнути до відповідальності організаторів та учасників смолоскипного маршу, присвяченого відзначенню Листопадового чину. Реагуючи на звернення Ірини Верещук, 13 листопада голову міської організації ВО «Свобода» Миколу Зінька правоохоронці викликали на допит.

Варто наголосити, що очільниця Рави-Руської не зверталася ні до дільничного міліціонера, ні до райвідділу, натомість вирішила бити тривогу одразу в обласне управління МВС. Зокрема, у своїй заяві Ірина Верещук просила не з’ясувати обставини справи, а саме «притягнути до відповідальності організаторів смо-лоскипного маршу».

Як з’ясувалося, поскаржилася вона головному міліціонеру області на те, що в пам’ять полеглим героям була віддана урочиста сальва. Таким чином Ірина Верещук фактично обвинувачує людей у тому, що вони віддали належну честь Січовим стрільцям, що полягли в бою, обороняючи місто від ворога.

Про проведення заходу і міська влада, і міліція були попереджені заздалегідь. Під час маршу міжнародною трасою Львів–Рава-Руська колону активістів супроводжувала патрульна машина. Варто також зазначити, що на цвинтарі біля могил Січових стрільців була виставлена почесна варта з макетами зброї. Пізніше, під час виконання Гімну України, вони традиційно віддали урочисту сальву.

Депутат Львівської обласної ради, голова Жовківської районної організації ВО «Свобода» Володимир Тістик так прокоментував заяву мера: «Коли в минулому столітті на українську землю наступав ворог, кращі люди нашого народу взялися за зброю, щоб захистити свою землю. Наші герої не тікали і не ховалися, вони мужньо приймали бій і давали ворогу рішучу відсіч. У всьому світі воїнів, які загинули в бою вшановують сальвою – символічними пострілами в небо. За останні роки в нашому районі відбулися десятки заходів, де лунала сальва, проходили також відтворення боїв. Такі акції допомагають нам відроджувати правдиву історію, виховувати молодь на достойних прикладах. Тому ми в жодному разі не будемо зважати на закиди людей, для яких жертва героїв не має значення. Самопіар міського голови Рави-Руської дійшов уже до того, що вона не дозволяє людям віддати належної шани загиблим воїнам», – зауважив націоналіст.

Нагадаємо, 1 листопада за ініціативи Рава-Руської міської організації ВО «Свобода» відбулася смолоскипна хода, присвячена вшануванню пам’яті героїв Листопадового чину та проголошенню ЗУНР. Окрім маршу, на цвинтарі відбулася панахида над могилами Січових стрільців, а також урочисте віче. Загалом у цьому заході взяло участь майже півтисячі равчан (частина людей ішла маршем, решта долучилися до панахиди на цвинтарі). Ініціативу свободівці підтримали місцеве духовенство – священики усіх трьох конфесій. Також до заходу долучилася місцева організація «Союзу Українок», депутати міської і Жовківскої районної рад.

Прес-служба Жовківської РО ВО «Свобода»

 

Коментар міського голови щодо подій 1 листопада

Міський голова Рави-Руської Ірина Верещук написала заяву в правоохоронні органи, щоб вони з`ясували законність здійснення пострілів на території міського кладовища під час віче, організованого міським осередком ВО «Свобода» 1 листопада з нагоди 95-ї річниці Листопадового чину.

– Голова осередку «Свободи» у Раві-Руській Микола Зінько за кілька днів до
1 листопада повідомив мене у листі про те, що цього дня відбудеться смолоскипний марш по центральній вулиці міста та віче на території міського кладовища біля пам’ятника Січовим Стрільцям. Однак, як потім повідомили місцеві мешканці, під час цього віча кілька разів пролунали постріли, – розповіла Ірина Верещук. – У листі, який Зінько написав, про постріли під час заходу нічого не йшлося. Тому я звернулась до правоохоронців, аби вони з’ясували, чи мали право учасники віча здійснювати подібні постріли.

Ірина Верещук додала, що 1 листопада у місті також поминають померлих, тому на міському кладовищі у цей день було багато людей. Крім того, Рава-Руська розташовується у прикордонній зоні, тому здійснювати постріли, без попередження, у нічний час у місцях скупчення людей є неприпустимо.

Коли правоохоронці викликали лідера рава-руських свободівців Миколу Зінька, як повідомила прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»,  «на допит» у справі про відзначення річниці Листопадового чину, депутат обласної ради Володимир Тістик звинуватив міського голову Рави-Руської у  самопіарі на заборони належно вшанувати загиблих воїнів.

– Я відреагувала на заяву громадян. Натомість саме від «Свободи» інформація потрапила у ЗМІ. То хто ж, у такому випадку, піариться? Міський голова, який здійснює свої повноваження, чи представники політичної партії? – зазначила Ірина Верещук. – Вони йшли і скандували «Свобода прийде – порядок наведе!» під партійними прапорами. То хіба такими гаслами вшановують загиблих воїнів?

Додамо, у цей же день, 1 листопада, вранці, у Раві-Руській відбулися офіційні заходи з нагоди відзначення 95-ї річниці Листопадового чину, організовані міською радою.

Прес-служба Рава-Руської міської ради.