Головна Політика Ми з тобою, Євромайдане!

Ми з тобою, Євромайдане!

276
0

У понеділок мешканці Жовківщини чисельно зібралися біля районної ради на віче підтримки учасників столичного Євромайдану. З болем у серці голова Жовківської районної ради Тадей Швай відтворив нічне розігнання майдану і побиття мирних демонстрантів спецпідрозділом «Беркут». Тепер українці зорганізувалися, не тільки відстоюючи євроінтеграцію, а й вимагаючи відставки уряду й імпічменту президента, за чиїм наказом пролилася кров.

Священики о. Михайло Ткачів,  о. Петро Бранець та о. Василь Батюк  змовили спіль-ну молитву за єдність, розум і Божу опіку у ці напружені дні доленосних подій. Вони закликали більше звертатися до Бога, аналізувати свої вчинки і благати за ближніх.

Тадей ШВАЙ, голова Жовківської районної ради:

 – Статистика свідчить, що більше 60 відсотків громадян по всій Україні підтримують євроінтеграційні процеси. Нині, впевнений, ця цифра значно збільшилась. Тому, що цей спротив після побиття учасників Майдану показав – хто є хто. Де з людиною розмовляють, як з повноправним громадянином – це у Європі, а  де б`ють кирзовим чоботом – це там, куди нас хочуть затягнути.

Люди піднялися не тільки на Західній Україні, а й у Центрі, на Сході і Півдні. Нас підтримують європейські політики. Більше мільйона, які зібралися у неділю у Києві, засвідчили: «Ні діючому режиму. Ми хочемо жити у нормальній країні, де поважають людину, де діють закони, а не «понятія».

Сьогодні ми зібрали координаційну раду, прийнято ряд рішень. Рекомендували усім міським, селищним, сільським головам створити координаційні ради у кожному населеному пункті. Нині маємо бути, як ніколи, єдині й організовані. Ми повинні знати що робити і як діяти. Маємо бути єдиною українською сім`єю і єдиною жовківською сім`єю! Разом ми відстоїмо свої інтереси. Не сумніваюся, що 99 відсотків мешканців Жовківщини підтримує європейський вибір України. Наші земляки чисельно зорганізувалися і беруть участь у столичних євромайданах.

Петро ВИХОПЕНЬ, міський голова м. Жовкви:

 – Всечесні отці, дорога громадо! На виконання рішення районного координаційного комітету сьогодні створено коорди-наційний комітет у Жовківській міській раді. Завдання ми бачимо у двох напрямках. Перше – сприяти тим, хто хоче взяти участь у масових заходах у Києві, а також допомагати тим, хто опинився у нештатних ситуаціях. Прошу звертатися за такими номерами телефонів: 21-264, 22-447. Секретар Жовківської міськради Андрій Підсосний – у координаційному комітеті, який працює у Києві.

Друге наше завдання полягає у забезпеченні життєдіяльності міста. Незважаючи на казначейські проблеми і недофінансуван-ня бюджету, в ніякому разі не допустити хаосу. Прохання до працівників міліції: посилити охорону порядку, особливо у вечірній час, не допустити провокацій. Дякую за активність.

Богдан ЮРДИГА, заступник голови Жовківської районної ради:

– Думаю, уже весь світ облетіли  кадри, в яких озвірілі, у повному спорядженні спецпризначенці б`ють дітей. І ті, втомлені і невиспані, ховаються на території Ми-хайлівського монастиря, як колись наші прадіди – від монголо-татар. Якщо до цього часу хтось ще мав певні сумніви про природу і суть цієї влади у Києві, думали, що Янукович схаменеться, то нині кожен зрозумів, що це не є українська влада. Це такі самі окупанти, як монголо-татари, совєти, які готові втримати свою владу будь-якою ціною.

Я також був на Майдані і бачив, що в усіх активістів були тільки мирні цілі. Вони виступали за європейську Україну, за підписання Угоди. Але в ніч з 29 на 30 листопада цей майдан перестав бути просто євромайданом. Він став майданом, який виступає проти окупаційної влади, проти правлячого режиму.

Якщо вони випустили беркутівців, дозво-лив бити дітей, студентів, старших людей, то уявіть, на що будуть готові, коли ітиме мова про їх економічний добробут, і коли ставитиметься питання про вибори президента у 2015 році… Якщо не виправимо ситуацію зараз, то через рік-два, можливо, через місяць, у бій підуть усі їхні можливі засоби, тому що питання стосуватиметься їх особистої безпеки.

Сьогодні усіма силами і можливостями ми повинні підтримати тих українців, які зараз перебувають у Києві. Кожен з нас, хто не бажає жити у бандитській державі, мусить взяти посильну участь у мирному опорі українського народу.

У гімні УПА й ОУН були слова: «Бо плач не дав свободи ще нікому, а хто борець, той здобуває ціль». Тому сьогодні настав час боротися і бути відповідальним не тільки за долю свою, а й – наших дітей та онуків.

Свої думки з приводу підтримки інтеграції України у Європейський Союз висловили Михайло Заболоцький, Орест Голінка, Михайло Козак, Антон Харук, Андрій Умрихін, які закликали всесторонньо підтримати учасників Євромайдану у Києві. Присутні на віче одноголосно ухвалили резолюцію, яку зачитав Т. Швай.

Уляна ЛАЩІВСЬКА,

Зоряна ГУМНИЦЬКА.