Головна Політика Україна повстала!

Україна повстала!

218
0

Здавалось, до таких радикальних мір українці вже не вдадуться ніколи. Аж ні. Сталося! Останньою краплею, що переповнила чашу терпіння, було раптове рішення українського керівництва призупинити підготовку до вступу в ЄС.

Десятки тисяч, насамперед, молодих людей висловили незгоду із такою позицією, вийшовши на Європейську площу у Києві, на головні площі міст країни. Гасла з вимогою підписання угоди про членство в ЄС масово замайоріли разом із прапорами нашої держави та Європейського Союзу, створивши Євромайдан. У день Саміту у Вільнюсі, куди запросили українського президента, живий ланцюг від Києва до Перемишля ще раз підтвердив тверді переконання українців.

Не підписавши угоди з Євросоюзом, влада, по суті, вкрала останню надію в свого народу – сподівання на поліпшення життєвих стандартів, бажання жити в цивілізованому Європейському світі.

Ганебний результат Саміту нам підсолили ще ганебнішим вчинком – давши наказ розігнати майдан. Увесь світ облетіли відео із Києва, де в найбрутальніший, найжорстокіший спосіб “Беркут” знущався над юними активістами майдану. Десятки покалічених, позвірячому побитих людей змушені були рятуватись втечею, знайшовши прихисток у Михайлівському соборі.

Своє обурення та занепокоєння від подій, що стались в українській столиці уночі на суботу, 30 листопада, висловили політичні владні діячі Європи та світу. Україна ж вибухнула потужною хвилею мітингів на майданах, оголосивши всеукраїнський страйк непокори. Всенародне віче у Києві, на Майдані Незалежності, зібрало чи не найбільшу з часів Помаранчевої революції кількість людей. Тепер уже сотні тисяч стали плече в плече на захист своїх прав та свобод. Люди, від малого до старого, висипали на майдани у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому, Ужгороді, Луцьку; велелюдними стали віча в інших куточках країни: Кіровограді, Запоріжжі, Дніпропетровську, навіть у Донецьку та Сімферополі.

Влада показала своє справжнє обличчя ще раз, у неділю, де спровокована молодиками, що не мали жодного відношення до мирних мітингувальників, атака на “Беркут” обернулася ще більш чисельнішим побоїщем. У ньому постраждали і наші колеги-журналісти із вітчизняних та зарубіжних ЗМІ.

Основні вимоги протестувальників: відставка уряду та президента, покарання винних у суботніх та недільних безчинствах, повернення до переговорів щодо європеської інтеграції.

Мирна революція триває. Учасники майданів налаштовані рішуче і стоятимуть до кінця. За них моляться у храмах, їм допомагають гарячою їжею, теплим одягом. Ми підтримуємо благородні наміри та вчинки тих, хто, незважаючи на холод та незручності, без остраху, твердо і впевнено проявляє свою громадянську позицію. Висловлюєм солідарність і захоплюємось їх мужністю та стійкістю.