Головна Соціальне життя Енергоефективність в дії

Енергоефективність в дії

184
0

У рамках відзначення Дня енергії у нашому місті проводилась низка заходів, спрямованих на підвищення поінформованості мешканців Жовкви з питань ефективного та економічного використання енергоресурсів та бережного ставлення до природи.

На сьогоднішній день практично всі провідні країни світу розробляють принципово нову ідеологію побудови та функціонування енергетичної галузі з метою надання безпечного, надійного економічно доцільного та екологічно прийнятного енергозабезпечення споживачів. Важливу роль у покращенні ситуації в енергетичній сфері надається розосередженій генерації, використанню альтернативних традиційних та поновлюваних джерел енергії. Когенераційні установки, вітроенергетика, сонячні колектори та теплові насоси реально конкурентоспроможні порівняно з традиційними формами енергопостачання, характеристики витрат на їх створення та експлуатацію мають тенденцію до зменшення, тоді як ціни на традиційні енергоносії органічного походження постійно зростають.

Минулої п’ятниці у актовому залі Жовківської ЗОШ № 3 проходила пресконференція за участю мера міста Жовкви Петра Вихопня, голови Жовківської РДА Надії Щур, керівника апарату Львівської ОДА Маріани Вільшинської, заступника голови ЛОР Валерія П’ятака, президента Фонду «Східна Європа» Віктора Ляха, виконавчого директора Асоціації «Енергоефективні міста України», експерта з комунікації програми Європейської Комісії «Демонстраційні проекти Угоди мерів» Яна Ваандеса та директора комісії Андрія Кирчіва та інших.

Під час прес-конференції присутні були ознайомлені зі шляхом, як місту вдалося отримати результати із впровадження енергоефективності у Жовкві. Послухали про План дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року . Доречно, що за підтримки Європейського Союзу у 2015-2018 рр.  у Жовкві реалізовується перший етап модернізації комунальної котельні. Також, що саме найголовніше, урочисто відкрито демонстраційний клас енергоефективних технологій, перший на Львівщині. У ньому облаштовано моделі енергозберігаючих технологій та відновлювальних джерел енергії.

Опісля цього, на площі Вічевій проходила виставка енергоефективних технологій. Жовків’яни мали змогу послухати про сучасні технології, які можливо застосувати у своєму помешканні. Це і сонячні батареї, і економні жарівки, і заміна котлів та ін.

Дуже цікаво  проходив конкурс між командами місцевих шкіл зі збору використаних батарейок. Отож, перше місце здобула команда школярів Жовківської № 2 (магічне горнятко, термокристалічні термометри, блокнот), друге місце – ЗОШ № 3  (флешка,  термокристалічні термометри, блокнот), третє місце — ЗОШ №1 (блокноти).

Зоряна ГУМНИЦЬКА.