Головна Соціальне життя Як нараховують споживання газу за будинковим лічильником

Як нараховують споживання газу за будинковим лічильником

312
0

У 2016 році в Україні розпочалася програма облаштування безкоштовних лічильників у тих, хто використовує лише газову плиту. У цієї категорії споживачів для обліку газу встановлюють будинкові лічильники. Їх застосування дозволить вчасно забезпечити облік блакитного палива та назавжди відійти від поняття «норми споживання» газу.
5 переваг встановлення будинкового лічильника
— Відсутня потреба збільшувати тарифи на газ для споживачів.
— Зникне таке поняття, як «норми споживання газу».
 — Показання лічильника передаються в автоматичному режимі.
— Встановлює-ться без присутності споживача.
— Можливість легко контролювати нарахування.

Розрахунки за природній газ згідно з будинковим лічильником
Процедура нарахувань затверджена постановою Уряду від 16 травня 2002 р. № 620 у «Тимчасовому положенні про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку», яка проводиться наступ-ним чином:
— Щомісяця в автоматичному режимі показання лічильника надходять до газорозподільної компанії.
— Загальний обсяг палива рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку.
— Показання індивідуальних лічильників, які є в квартирах будинку, віднімаються від показань будинкового.

Будинковий лічильник газу – це те, що збереже споживачів від коливань та перерахунків, пов’язаних з невизначеністю норм споживання газу, які за останній рік змінювалися декілька разів. Після встановлення такого лічильника кожен мешканець багатоквартирного будинку зможе порівняти розрахунки і визначитись чи є економічна доцільність у встановленні індивідуального лічильника.

Споживачі мають можливість легко контролювати показання будинкового лічильника та нарахування за ним. Вони можуть отримати деталізовану роздруківку в газорозподільному підприємстві з даними лічильника, які передаються в автоматизованому режимі. Перевірити показання приладу також можна спільно з представником газового підприємства під час планових робіт.  
УВАГА: відповідно до українського законодавства, для споживачів, які відмовилися від встановлення лічильника коштом газорозподільної компанії та не встановили своїм коштом, передбачена відповідальність!
У такому випадку складається акт про відмову споживача, після чого нарахування здійснюється за вдвічі збільше-ними нормами споживання, а після 2018 року газорозподільній компанії забороняється таким споживачам транспортувати природний газ.