Головна Соціальне життя Коли завершиться ремонт вулиці Б. Хмельницького?

Коли завершиться ремонт вулиці Б. Хмельницького?

451
0

 У 2009 році мешканці Жовкви, а особливо великої вулиці  Б. Хмельницького, дуже зраділи, коли зі сторони центральної частини почала працювати техніка. Метр за метром будівельники ремонтували дорогу, укладали бруківку. Вулиця на очах змінювалася. Люди спостерігали за роботою і раділи за приємні зміни у місті. Проте позитив тривав недовго. Дорога і тротуарні доріжки на початку вулиці були відновлені, а далі процес зупинено.

Відтоді минуло п’ять років, а ремонт вул. Б. Хмельницького так і не продовжено. Найбільші незручності, звісно, терплять її мешканці. Адже на незавершеній ділянці шляху — великі вибоїни та калюжі. Щоб доїхати у центр міста без ризику, доводиться долати значно довший шлях по об’їзній дорозі. А в дощову погоду і пішоходам непереливки.

Ми вирішили висвітлити проблему на сторінках нашої газети. Незважаючи на завершення року й обмаль часу на ремонтні роботи, сподіваємось, що дотичні до даної проблеми служби дійдуть консенсусу. І спільними зусиллями наступного року наболіле вуличне питання буде зрушене з місця.

Петро Вихопень — міський голова м. Жовкви:

— Я — юрист за освітою, працював у прокуратурі, знаю, що в Конституції України є так звана презумпція невинуватості. І сам є жертвою безпідставного звинувачення. У 2005 році відносно мене була порушена кримінальна справа за те, що міська рада передала бізнес-інкубатор, частину майнового комплексу військової частини, щоб утворити там громадську організацію. На моє щастя, правоохоронні органи допитали депутатів, розібралися, і кримінальну справу закрили. Та для мене не пройшло це без наслідків. «Доброзичливці» замовили статтю у львівській газеті «Пост-поступ» про жовківського мера-злочинця. Можливо, це і спровокувало передчасну смерть батька, бо у старшому віці довідатись, що син — «злочинець»… Нині до таких питань ставлюсь делікатно. Як християнин, на нікого не тримаю зла.

Що стосується ремонту вулиці Б. Хмельницького, то давайте з’ясуємо усе по порядку. У 2009 році була розроблена проектно-кошторисна документація «Капітальний ремонт дорожнього покриття на вул. Б. Хмельницького» у цементно-бетонному покритті. Затверджена загальна кошторисна вартість — 6 мільйонів 890 тисяч 975 гривень. Тобто, цих майже сім мільйонів було достатньо, щоб повністю відремонтувати дорожнє покриття вулиці Б. Хмельницького. Оскільки сума була велика, то проведено тендер, у якому перемогло ДП «Будівництво ТзОВ ТКС – Євробуд». Дане підприємство виконало ремонтні роботи на вул. Б. Хмельницького на суму 3882 тис. 638 грн.

З 2010 р. до 2014 р. ми не перевіряли документи даного об’єкту, оскільки на нього не було фінансування. У межах коштів, які отримувало місто, цього було недостатньо. Ми зверталися у район, в область про виділення фінансування, але грошей не було. Тому і ніяких дій не вчиняли.

У 2014 році, відповідно до рішення сесії Жовківської міської ради від 30 травня, вулиця Б.Хмельницького включена у Програму соціально-економічного розвитку. На її капітальний ремонт було передбачено 673,1 тис. грн., в тому числі 611,9 тис. грн. з Державного бюджету, а 61,2 тис. грн. — з міського. На виконання Програми ми звернулися  у «Львівмістопроект», оскільки саме вони виготовляли раніше цю проектну документацію, і від нас затребували довідку витрат про виконані роботи на вул. Б.Хмельницького. На наше прохання розділити обсяг робіт і не вникати в уже зроблене, а продовжити в асфальті, нам відмовили, бо це єдиний об’єкт і його неможливо поділити на черги. У ході перерахунку того, що уже було зроблено з реконструкції вулиці, виплили дуже неприємні факти.

Дані, які подає «Львівмістопроект», згідно з актами виконаних робіт, і реальний стан виконаних робіт, відповідно до геодезичної зйомки, дуже відрізняються. У ході розрахунків з’ясувалося, що не вистачає 1315 м2 бетону, 129 м2 бруківки від вул.Львівської до Коновальця, 398 м бордюра, однак на 196 м2 зроблено більше тротуарної доріжки, ніж заплачено. У ході перерахунку проектно-кошторисної документації також було виявлено такий факт: згідно з документами, місто заплатило 238 тис. 977 грн.  так званих відряджень за проживання працівників будівельної організації у готелі «Стиль». На сьогоднішній день складається така незрозуміла ситуація. Оскільки даний об’єкт у 2010 р. був зревізований Жовківською фінінспекцією. Однак в акті перевірки  вищенаведені факти не відображені.

Нині ми не можемо приступити до реконструкції вул. Б. Хмельницького через неможливість виготовлення проектно-кошторисної документації. Виникає питання: хто має доробити 1315 м2 бетону або ж 200 м дороги. Недовиконані роботи потребують коштів. Якщо  я проплачу хоч гривню, то нестиму кримінальну відповідальність за вищевказані недовиконання.

 У вересні цього року ми відремонтували вул. Вокзальну, на що  проектно-кошторисна документація була виготовлена ще у 2013 р. Але розрахуватись із виконавцем робіт не можемо, бо борг становить 96 тис грн. Ці кошти нам не надходять, а на вул. Б. Хмельницького, яку ми не робимо, дають всі гроші. Тому у мене складається враження, що хтось дуже вже зацікавлений, щоб ми розпочали ремонт вул. Б. Хмельницького і взяли на себе усю відповідальність. А хто і як має закінчити недовиконані роботи? На підставі розрахунків, проведених «Львівмістопроектом», згідно з актами виконаних робіт,  але ще неперевірених правоохоронними органами, 200 м або 40 відсотків дороги немає.

Окрім дорожнього полотна вул. Б. Хмельницького, маємо другу бомбу сповільненої дії. У 2008-2009 рр. було виділено 1 млн. 300 тис. грн. на облаштування дощової і фекальної каналізації на вул. Б. Хмельницького.  Як з’ясувалося у ході перевірки, вона не облікована на балансі міської ради. Хоча акти виконаних робіт підписані, і гроші за роботу заплачені. Нині, щоб асфальтувати вулицю, знову потрібні чималі кошти на відновлення каналізації.  Отакий ребус…  З каналізацією є вихід — згідно з рішенням сесії Жовківської міської ради від 7 жовтня, передбачено 150 тис. грн. з міського бюджету на реконструкцію каналізаційного колектора даної вулиці. Ці роботи з відновлення зруйнованої каналізації зможе виконати Жовківський водоканал за кошти міського бюджету. А з ремонтом вул. Б. Хмельницького необхідно спочатку розібратись компетентним органам.

Євген Янушевич — мер Жовкви попереднього скликання:

— У межах профінансованих коштів роботи з реконструкції вул. Б. Хмельницького були виконані усі. Цей об’єкт контролювався управлінням капітального будівництва облдержадміністрації, ними здійснювався технічний нагляд. Фінансування контролювалося Держказначейством, бо надходили кошти із Державного бюджету. Жовківська міська рада вносила лише дольову участь у межах 10 відсотків.

А от наступних ремонтних робіт із реконструкції вулиці не було виконано через те, що регіонали і діючий у той час голова Жовківської РДА В. Волошин блокували фінансування. І практично за їх керівництва у 2010 р. державних коштів не було виділено, тож процес реконструкції вулиці зупинено. А наприкінці 2010 р. наша каденція завершилась. Продовжити ремонтні роботи мала б нова міська влада, але досі їх не розпочато. І це дуже прикро. Реконструкція вул. Б. Хмельницького повинна була завершитись до 2012 р., тобто до Євро-2012. З цією метою і виділялись державні кошти.

Згідно з виділеним фінансуванням, ремонтні роботи на вул. Б. Хмельницького виконані усі. Щодо їх продовження чи завершення, то треба було клопотати перед ОДА, обласною радою про продовження фінансування об’єкту. Стосовно дорожнього покриття, то проектний інститут, який займався виготовленням проектно-кошторисної документації, доводив, що цементно-бетонне — екологічно чистіше у населених пунктах і більш витриваліше. Асфальт у нас роблять неякісний. Спеціалісти обґрунтовували, що цементно-бетонне, окрім того, дешевше і швидше будується. Це питання розглядала комісія.

З початком реконструкції вул. Б. Хмельницького повністю перебудовано комунікації на всю протяжність дороги. Управління газового господарства переклало усі газопроводи, щоб не повертатися до цього 20 і більше років. Замінено водопроводи, зроблено ливневу і фекальну каналізації. Газові мережі мало експлуатувати управління газового господарства, водопроводи — управління водопровідно-каналізаційного господарства.

Минуло п’ять років. Дорога не завершена. Тепер вартість цих ремонтних робіт становитиме вдвічі-втричі дорожче.

Іван Костюк — депутат Жовківської міської ради, помічник народного депутата В. Парасюка:

— У 2010 році з обласного бюджету була виділена велика сума коштів на ремонт вулиці Б. Хмельницького. Ці гроші так і не були освоєні через непрофесіоналізм або ж небажання керівництва.

За чотири роки депутатства у мене неодноразово виникало запитання: чому ніхто не намагався вибивати  кошти, і ніхто не звертав максимальної уваги на цю дорогу, окрім депутатів і мешканців вулиці? Чому це питання виникло саме зараз, наприкінці року, при виясненні усіх фактів, а не на початку?

Із початку нинішнього року були виділені кошти на ремонт вул. Вокзальної. Особисто я, як депутат міськради, був проти цього рішення, бо першочергово треба робити вул. Б. Хмельницького. Отож, виникає більше запитань, аніж відповідей.

На мою думку, повинні об’єднатися усі структури як районні, так і місцеві, і спільно працювати над вирішенням даної проблеми, а не з’ясовувати стосунки. Бо найбільше терплять незручності саме мешканці даної вулиці. Ця проблема уже відома депутатові Верховної Ради Володимиру Парасюку, який доручив мені безпосереднє завдання — вивчити дане питання. Вулиця Богдана Хмельницького у Жовкві має бути зроблена.

Уляна Лащівська.

Від редакції. Ми надали думки людей, які мають відношення до непростої ситуації із вулицею-довгобудом. Позиції їх почасти різняться. Втім зрозуміло одне: вулиця має набути належного вигляду. До цього мають докласти зусиль усі небайдужі містяни. Дуже сподіваємось, що вже навесні ремонтні роботи продовжаться.