Головна Соціальне життя На черговій 35-й сесії Жовківської районної ради – було прийнято бюджет району

На черговій 35-й сесії Жовківської районної ради – було прийнято бюджет району

317
0

Довгоочікувана подія у політико-економічному житті Жовківщини знайшла своє вирішення на черговій 35-й сесії Жовківської районної ради – було прийнято бюджет району. Клопітка робота керівників Жовківської РДА та районної ради, нові поправки до законодавства надали змогу закласти зміни, що декларуватимуть запоруку розвитку нашого краю.

Вже за доброю традицією депутати районної ради розпочали сесію з патріотичного виконання Держаного гімну та вшанували хвилиною мовчання загиблих українців у трагедії під с. Волновахою, на сході країни. Своє благословення на добру роботу депутатам дав о. Михайло Ткачів, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії, покропивши усіх освяченою Йорданською водою.

Початковим і головним питанням для розгляду на сесії став районний бюджет. Цей законопроект в умовах нової реформи та законодавства давно вже чекав свого нагального ухвалення. Доповідач Г. І. Вус, начальник фінансового управління Жовківської райдержадміністрації, представила депутатам основні показники районного бюджету на 2015 рік. Доповідач наголосила на окремих пунктах щодо розподілу бюджетних коштів розпорядниками районного бюджету, запропонувала перелік видатків та об’єктів фінансування та охарактеризувала позицію влади щодо стратегічного розподілу коштів. Передбачено також фінансування конкретних регіональних програм, визначено перелік видатків із загального та спеціального фондів районного бюджету. До того ж, відбулось обговорення бюджетних субвенцій, зокрема освітянської та медичної, які  є базовими в порядку фінансування із районного бюджету (їм передбачено найбільше фінансування). Депутати районної ради обговорили питання щодо виділення міжбюджетних субвенцій для місцевих рад, що є відповідною вимогою чинного законодавства. Керуючись проектом бюджету, депутати узгодили певні рішення і поправки, запропонували зміни до окремих
пунктів в процесі тривалої дискусії. Г. Вус сказала: «Ми розуміємо, що проект бюджету не є повністю досконалий, проте він є прийнятним, до того ж відповідає базовим принципам законодавства та задовольняє усі стратегічні фінансові потреби району. Під час реалізації бюджетних коштів, ми очікуємо і змін до законодавства, відповідно з часом намагатимемось його поступово удосконалювати». Обговорюючи проект районного бюджету, депутати неодноразово наголошували на тому, що цей законопроект – є «бюджетом на виживання». Та попри це, виходячи із ситуації в країні та складної системи законодавства, зокрема її реалізації, районний бюджет по праву можна назвати результатом клопіткої та кваліфікованої роботи Жовківських райдержадміністрації та районної ради. У підсумку депутатський корпус дійшов спільного висновку та прийняв районний бюджет з усіма його поправками, проголосувавши за проект одноголосно – «60 — за». Відхилили в процесі голосування лише один пункт бюджету, який стосувався скорочення фінансування сфери містобудування та держаного кадастру.

Упродовж сесії перед депутатами на порядку денному стояло аж 42 питання, які вони успішно розглянули та доопрацювали й проголосували за постанови та поправки. Варто відзначити, що, окрім бюджету, було окремо прийнято рішення про фінансування усіх сфер діяльності району, зокрема, програми фінансування галузей економіки району, відділів РДА, програм розвитку регіону тощо. Слід наголосити про прийняту постанову щодо фінансування допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям.

Що ж, районний бюджет успішно прийнято. Усі ланки та сфери діяльності району отримали фінансування. Попри важку ситуацію та економічну кризу, районній владі все ж вдалось вибудувати ту схему, за якою буде жити район в умовах адміністративної реформи. Зокрема, вже в кінці засідання до порядку денного
включили також і додаткові питання. З них: утилізація сміттє-звалища у с. Малехові, введення тимчасових угод на землю (поза межами населених пунктів), питання біометричних паспортів на Жовківщині. Ці пропозиції також віднайшли своє рішення під час сесії. Потрібно взяти до уваги і дискусію депутатів щодо адміністративної реформи, згідно з якою відбувається децентралізація економіки в країні – районні депутати переконані, що цей процес відбувається, проте з точністю до навпаки. З цього приводу висловився голова Жовківської районної ради Т. І. Швай: «Всі ми чудово розуміємо труднощі проведення адміністративної реформи у нашій державі і бачимо, що це не зовсім те, що нам хотілось. Адже ця реформа ставить перед нами такі вимоги, які не дають нам працювати і розвиватись повноцінно і незалежно. Однак цей процес лише на початковій стадії розвитку і я обіцяю, що ми будемо працювати так, як буде того вимагати ситуація в нашому регіоні, і проводитимемо адміністративну реформу за належним європейським стандартом. У такий нелегкий для нас час ми повинні розуміти, що лише від нас залежить добробут та благополуччя нашого краю». На цій оптимістичній ноті закінчилась перша в цьому році сесія районної ради. Жовківщина отримала план дій на найближче майбутнє – залишається його продуктивно виконати та, по можливості, сприяти його вдосконаленню.

Віталій Слука.