Головна Соціальне життя На Жовківщині побував голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка

На Жовківщині побував голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка

284
0

Минулого тижня з робочим візитом на Жовківщині побував голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. В актовому залі Добросинської сільської ради він зустрівся з керівниками, депутатами  й громадськістю району. Очільник області на початку зустрічі попросив хвилиною мовчання вшанувати пам’ять усіх військових, які загинули у зоні АТО, захищаючи нашу державу і наше майбутнє. У контексті нинішніх подій О. Синютка наголосив на розумінні й необхідності координації сил із забезпечення заходів часткової мобілізації. Наші чоловіки, які уже тривалий час  перебувають на передовій, потребують заміни, а ті,що повертаються, — морально-соціальної підтримки.

Голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур виступила зі звітом про соціально-економічний стан та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району у першому півріччі поточного року. Зокрема окреслила позитивні тенденції й проаналізувала проблемні питання в усіх галузях району. За січень-червень 2015 року до загального фонду бюджету Жовківського району надійшло 49640,5 тис. грн. податків і зборів, що становить 117,1 відсотка до плану з внесеними змінами. План з внесеними змінами на перше півріччя виконали 25 місцевих рад. Основними джерелами доходів органів місцевого самоврядування є акцизний податок із реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (питома вага даного податку у загальній сумі доходів склала 80 відсотків) та плата за землю, єдиний податок. За рівнем виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) Жовківський район займає 4 місце серед 20 районів області.

Надія Щур акцентувала увагу на успішній реалізації у нашому районі 22 мікропроектів місцевого розвитку, зокрема, з 12 уже повністю виконано роботи. Це дає змогу вирішити на місцях деякі проблемні питання соціальної сфери, зорганізувати громадськість, додатково залучити кошти. Серед проблемних питань району, які треба вирішувати спільно, — рекультивація існуючого міського сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного заводу в с. Великих Грибовичах; будівництво, капітальний ремонт водопровідних мереж населених пунктів, що знаходяться у зоні депресійних лійок Львівського водозабору; будівництво підвідного газопроводу Добросин-Рава-Руська; завершення будівництва котельні на тверде паливо у м. Жовкві, вул. Воїнів УПА; капітальний ремонт вул. Б. Хмельницького у м. Жовкві; будівництво другої черги середньої школи у  м. Жовкві й у Малехові. Проблемою номер один залишається поганий стан доріг загального користування територіального та місцевого значення району.

Голова ОДА просив звернути особливу увагу на оформлення житлових субсидій, роз’яснювати, щоб населення не зволікало із заповненням декларацій. З настанням опалювального сезону люди особливо відчують подорожчання тарифів на комунальні послуги, тому обов’язково треба скористатися державною підтримкою для малозабезпечених сімей.

Сільський голова Добросина Галина Гец проаналізувала інфраструктуру місцевої ради, наголосила на проблемних питаннях, які потребують підтримки з району та області для їх вирішення.

Присутні порушили питання територіальної реформи та децентралізації, співфінансування інвестиційних проектів та ін. Всі ми добре розуміємо, що сьогодні час непростий, час складний, але спільними зусиллями та конструктивними діями зможемо впоратись з усім і досягти очікуваного результату. О. Синютка, підсумовуючи розглянуті питання, зазначив, що кожен на своєму робочому місці повинен з відповідальністю виконувати доручені обов’язки.

Уляна Лащівська.