Головна Соціальне життя Реконструкція дитячого навчального закладу №1

Реконструкція дитячого навчального закладу №1

303
0

У межах проекту "Розумне енергоспоживання для громад Львівщини", співпрацюючи із Фондом Східна Європа та за фінансової підтримки Шведського агентства SIDA та Жовківської міської ради проводиться реконструкція дитячого навчального закладу №1 у місті Жовкві.

Нагадаємо, що Жовківська і Кам’янка-Бузька міські ради стали переможцями конкурсу в рамках виконання проекту «Розумне енергоспоживання та добробут громад Львівщини». До участі у конкурсі були запрошені всі міста Львівської області з населенням від 10 до 100 тисяч.

Окрім фінансування,  яке виділили на реалізацію проекту покращення енергоефективності на базі об’єктів соціальної інфраструктури, також надавалася комплексна інформаційна та експертна підтримка.

Партнери проекту допомагали містам-переможцям у проведенні енергоаудитів бюджетної сфери та тепломереж міста, розробці планів модернізації енергетичної інфраструктури на основі проведених енергоаудитів тощо.

Отож, в межах реконструкції проводиться утеплення зовнішніх стін та утеплення перекриття другого поверху дитячого садочка «Барвінок» мінеральною ватою товщиною 10 см. (однак не пінопластом, оскільки цей матеріал є легкозаймистим й пожежонебезпечним). Окрім того, замінили 20 вікон на енергоощадні, оскільки ті, які були  встановлені 2008 року, не відповідали класу енергозбереження.

Слід сказати, що встановлюватимуть й рекуператори (системи вентиляції). Рекуперація сьогодні стає все більш популярною. За допомогою рекуператора тепла можливо без перешкод зберегти майже 80 % тепла, що втрачається при звичайному вентилюванні. Влітку це дає змогу зберігати цілющу прохолоду.

На цей проект Фонд Східна Європа виділила 562 тис. грн., й таку суму надала Жовківська міська рада. Усі фасадні роботи виконує бригада  підприємця Юрія Ліпара.

Зоряна Лихолат.