Головна Соціальне життя Відбулось завершення 37-ї сесії Жовківської районної ради

Відбулось завершення 37-ї сесії Жовківської районної ради

188
0

Минулого вівторка нарешті відбулось завершення 37-ї сесії Жовківської районної ради VІ-го демократичного скликання. Нагадаємо, що перше засідання цієї сесії відбулось ще 14 травня, але, у зв’язку з відсутністю кворуму та інших причин було проведене частково і перенесене. Із четвертої спроби районним депутатам вдалось довести справу до логічного кінця.

На цьому засіданні депутатам під чітким керівництвом голови районної ради т. І. Швая вдалося налагодити конструктивну та плідну роботу.

Усього депутати розглянули 27 питань із порядку денного і близько десятка додаткових, відповідно до яких були внесені конкретні рішення. Деякі з них депутати не підтримали взагалі, а кілька питань відправили на доопрацювання.  Та основні рішення були ухвалені, серед них і програми фінансування проектів освіти, охорони здоров’я, охорони довкілля, соціальної сфери, допомоги військовослужбовцям АТО. Знайшли своє вирішення і ряд земельних та комунальних питань районного і місцевого значення. Визначено і ухвалено рішення в питанні оподаткування підакцизних алкогольних і паливно-мастильних товарів у межах установ місцевого самоврядування.

Проте найважливішими питаннями роботи депутатів районної ради на цій сесії стали земельні клопотання з приводу заборони продажу земель сільськогосподарського призначення  та проблема сміттєзвалища у с. В. Грибовичах. Стосовно першого з них – депутати успішно підтримали заборону на продаж сільськогосподарських угідь. А от одвічна проблема сміттєзвалища, яку, як видно на  досвіді попередніх років, розкручують напередодні виборів – залишилась у процесі свого розгляду. Щоправда, свою доповідь про план дій щодо утилізації та рекультивації сміттєзвалища у с. В. Грибовичах виклав представник мерії м. Львова. Описавши усі труднощі та фінансові кошториси цього нагального проекту, він проілюстрував основні його положення, який складається з 4-х етапів та доповів про стан робіт і план дій, зокрема на цей рік, стосовно вирішення цієї багаторокової проблеми. Планується відведення вод, дегазація, технічна і біологічна рекультивація. Перші два етапи, за словами доповідача, планується розпочати вже у цьому  році, а роботи загалом — уже цього місяця. Іншим важливим питанням на порядку денному стало присвоєння звання «Герой України» Дмитру Пелипу, за яке депутати проголосували одноголосно «за». Проте потрібно ще, як зазначив у своєму виступі заступник голови районної ради Б. Юрдига, підготувати належну документацію та відправити її для вивчення до обласної ради, а вже звідти до Адміністрації Президента України.

Додатково на сесії було обговорено — проблеми проведення адміністративної реформи на теренах Жовківського району. Як зазначив голова районної ради Т. І. Швай, мова йде про добровільне об’єднання громад Жовківщини, проте саме добровільно об’єднуватись не хоче ніхто. Було обговорено і нюанси, які стосуються кількості місцевих рад після проведення цієї реформи, яку ще досі не вдалось чітко затвердити.

Нагадаємо, що районна рада зійшлась на кількості у 17 рад, райдержадміністрація – 11 рад, а от дослідники з Наукового центру з регіонального розвитку громад зводять цей список всього до 7 рад (Жовківська, Рава-Руська, Добросинська, Куликівська, Магерівська, Малехівська, Туринківська). Ці дані опрацьовані та визначені за географічними, соціально-економічними, комунально-майновими та іншими чинниками. Як заявила голова Жовківської райдержадміністрації Н. С. Щур, допоки остаточно не вирішено, скільки ж буде громадських рад на Жовківщині, проте над цим питанням уже працюють і все залежить від самих громадян, їх ініціативи та готовності до змін. Якщо порівняти нашу адмінреформу з польським варіантом, то на таку кількість  населення, як на Жовківщині, потрібно щонайменше 15 рад. Щодо ліквідації Жовківського району, адже існувало таке упередження, ніби таке рішення розглядалось на вищому державному рівні, то Т. І. Швай заявив, що такого «нонсенсу» чекати не слід, позаяк оскільки тут проживає більш як стотисячна громада з великою інфраструктурою та комплексом для потенційного і цільового її розвитку. З цього приводу було і винесене на голосування питання про збереження єдиної Жовківської громади, яке успішно підтримали усі депутати.

Були внесені у порядок денний і конкретні звернення до Кабміну, розроблені ВО «Свобода», які зачитав Б. В. Юрдига, стосовно актуалізації позашкільної освіти та оптимізації введення реальних тарифів на газові послуги. Зокрема, в останньому зверненні мова йшла про нереальні ціни на газ, які встановлені державною владою, з чіткою аргументацією неспроможності громадян оплачувати такі рахунки та чіткими вимогами щодо встановлення реальних цін на газ для мешканців району та громадян України загалом. Ці пропозиції відзнайшли позитивні відгуки у сесійній залі та були підтримані депутатським корпусом.

Віталій СЛУКА.