Головна Соціальне життя У порядку надання субсидій — зміни

У порядку надання субсидій — зміни

436
0

Із 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін, у травні 2017 року органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний період та розрахують її розміри з травня – на літній період, а з жовтня – на опалювальний період.

Субсидія на наступний період (з 01.05.2017 року до 30.04.2018 року) надається за особистим зверненням наступній категорії осіб: які орендують житлове приміщення (будинку); які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році; у кого відбулися зміни у складі сім’ї.

Для інших одержувачів субсидій перерахунок буде проведено автоматично, без повторного звернення.

Внесеними змінами передбачено:

– збільшується соціальна норма для непрацездатних одиноко проживаючих осіб. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м.  до 75 кв. м.;

– для користувачів централізова-ного опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у період з 01.10.2017 року до 30.04.2018 року, а для користувачів  індивідуальним опаленням, субсидія нараховується з 16 жовтня 2017 року до 15 квітня 2018 року включно без подальшого перерахунку.

– субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається, виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю з якого призначається субсидія (при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з 01.04.2016 року до 31.03.2017 року включно). При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу враховуються доходи осіб за попередній календарний рік;

– із 1 травня поточного року при призначенні субсидії не враховується до доходу сім’ї державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

– при призначенні субсидії на наступний період враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. За наявності такої заборгованості субсидія на наступний період не призначається. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладання договору.

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення.

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо – та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках одержувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня 2017 року управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту населення повідомить зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня 2017 року заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Протягом місяця одержувачі субсидії зобов’язані повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:

  • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
  • соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
  • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
  • набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки;

Звертаємо увагу, що у разі свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення про вищевказані зміни сума надміру перерахованої субсидії повертається за вимогою управління соціального захисту населення, зокрема, шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків одержувачів субсидії на підприємствах – надавачах житлово-комунальних послуг.

Управління соціального
захисту населення.