Головна Соціальне життя Встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення

Встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення

373
0

У редакцію часопису «Відродження» звернулася мешканка м. Жовкви Галина Тижбер з проханням роз’яснити на сторінках газети методику встановлення і затвердження тарифів на теплопостачання у Жовкві. Ми попросили директора КП «Жовкватеплоенерго» Романа Васильовича Курната обгрунтувати вартість послуг, що надаються підприємством. Впевнені, що така інформація буде цікавою й потрібною напередодні опалювального сезону для багатьох споживачів.

Комунальне підприємство "Жовкватеплоенерго" надає послуги з центрального теплопостачання в м. Жовкві та в м. Дублянах.
В своїй діяльності керується Ліцензіями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Згідно з методиками, розробленими Нацкомісією, підприємство розробляє тарифи. Тарифи на теплопостачання затверджує Нацкомісія. Основною складовою тарифу є енергоносії: природній газ та електроенергія, що складає 70-75 % собівартості тарифу, 25-30 % — інші витрати підприємства (ремонт та амортизація, рентабельність, сплата податків, заробітна плата, інвестиційна складова та інше).

Від 1.01.2011 року та впродовж 4 років  ціна на газ  для населення  не змінювалась і становила 1309, 20 грн. за 1000 м³, а тариф становив  305, 10 грн/1ГКал. Цей тариф штучно стримувався державою, не був економічно обгрунтованим, відповідно в підприємств теплоенерго виникала різниця в тарифах, яка компенсувалась з державного бюджету зі значним запізненням, що своєю чергою  призводило до нарахування підприємству зі сторони НАК «Нафтогаз України» мільйонних штрафів, пені, завдавало підприємству значних збитків, які не мали джерел покриття.

Станом   на    сьогоднішній   день    ціна   на    газ для населення та  його   транспортування  зросла до ринкової  і  становить  6809, 64 грн., ріст ціни – в 5,2 раза, що і призвело до збільшення вартості опалення.
Тариф для абонентів, які не мають приладів обліку теплової енергії,  розраховується згідно з нормами на середню температуру зовнішнього повітря за опалювальний сезон і  становить на сьогодні 38,71  грн. за м² опалювальної площі.
Для обліку  послуг  для своїх абонентів підприємство, згідно з Інвестиційною програмою, за власні кошти встановило 4 теплові лічильники в 2015 році та 5 теплових лічильників в 2016 році.

З метою економії теплової енергії підприємство  закликає голів новостворених ОСББ та мешканців багатоквартирних будинків утеплити свої  будівлі, адже  утеплення фасаду може дати економію 35-40 % теплової енергії.