Головна Соціальне життя За несвоєчасне подання декларації з акцизного податку передбачено застосування штрафних санкцій

За несвоєчасне подання декларації з акцизного податку передбачено застосування штрафних санкцій

296
0

Якщо декларація з акцизного податку подана до контролюючого органу за місцем реєстрації з порушенням терміну, але податок був сплачений своєчасно, до такого платника податків застосовуються санкції, передбачені п. 120.1 статті 120 Податкового кодексу України.

Звіт подається щомісяця не пізніше 20-го числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларації акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 ПКУ.

Згідно з п. 120.1 статті 120 ПКУ відповідальність за неподання  або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними  нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), — штраф в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення,  тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Нагадуємо, що такі штрафи застосовуються в разі неподання (несвоєчасного подання) декларацій за всіма видами податків і зборів, а не тільки акцизного податку.

Богдан Звізло, начальник ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області.