Головна Свято Хороший приклад для наслідування

Хороший приклад для наслідування

433
0

Зиму можна назвати порою свят, до яких належать найулюбленіші серед дітей — Новий рік, Різдво… Цикл зимових свят відкриває День святого Миколая. Немає на нашій землі людини, яка б не горнулася до нього. Ми звертаємося до цього Святого зі своїми потребами, проханнями, бо знаємо, що він може подати нам руку допомоги. Своїми молитвами він утихомирював бурю на морі, рятував хворих, нікому не відмовляв у пораді і дарував утіху.

День святого Миколая — веселе народне свято. Як у всьому світі діти чекають Санта Клауса, так і в Україні діти пишуть листи Святому Миколаю. У цих листах вони описують свої добрі вчинки за рік, розповідають про мрії та бажання.

Іде Святий Миколай полями й лугами, а за ним поспішають ангелики, що несуть дарунки для добрих та чемних дітей. Так зайшов він і до шкільної родини Смереківської загальноосвітньої школи на свято «Святий Миколай іде — Різдво веде»… Дійство розпочалось при повній залі, де були присутні батьки, учні та гості. На сцені з’являлися ангели, періодично також виходили чортенятка, які викрадали місяць. Хлопчики та дівчатка своїм співом та колядкою звеселяли усіх присутніх.

Впродовж усього виступу ми бачимо казкових героїв: Білочку, Шамана, Зиму, Антипка, Мольфара та інших… Усіх цих казкових героїв представляли учні 4 класу під керівництвом Любові Вольської. А найбільшим очікуванням для усіх присутніх була поява Св. Миколая, який порадував усіх подарунками…

Також школярам було вручено дарунок від сільського голови Богдана Стахіва та усього депутатського корпусу Смереківської сільської ради: багатофункційний пристрій, на якому можна ксерити, копіювати, друкувати .
Мабуть, найбільше радості в цей довгоочікуваний день отримали діточки ще й Смереківського дошкільного закладу. Адже саме на свято Святого Миколая, завдяки зусиллям громади, області та району, спонсорам відкрито та посвячено ігровий майданчик.

І хоча на дворі було холодно, та різнокольорові дитячі конструкції, прикрашені кульками, додавали радості та теплоти святковостям. Так, схвильовані батьки, почесні гості і велика кількість подяк — усе підтверджувало значимість події для громади.

Розділити подвійну радість із громадою та привітати їх із подією завітали депутат Львівської обласної ради Андрій Дума, голова Жовківської РДА Надія Щур, керівник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль, методист ІМЦО Ганна Кріп та інші.

Прибулі гості привітали дітей, їхніх батьків та колектив працівників із придбанням та встановленням дитячого ігрового майданчика та побажали всім здоров’я, добра, миру та доброї долі. Як годиться, за давньою українською традицією майданчик біля дошкільного навчального закладу освятив о. Володимир.

А яке свято без музики, співів та віршованих куплетів? Тож колектив ДНЗ та діточки усіх присутніх зустріли піснею «Робіть добро». Меценатам, гостям та місцевим жителям, особливо війтові села — Богдану Стахіву, спонсорам: Івану Бокалу, керівнику ТзОВ «Гомін» Оксані Томас, ПП «Альтаїр» Віталію Перетятку, Львівським облраді та облдержадміністрації, Жовківським районній раді та РДА — маленькі дошкільнята найбільше вдячні. Відгомін дзвінких дитячих голосочків занурив усіх у справжню атмосферу святкового дива. Перед дорослими ожили звичаї і традиції нашого народу.

Сьогодні головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю. Не забуваймо про них, адже доки живуть наші традиції, доти і живе наш народ! Ця подія, зі сміливістю можна сказати, принесла в дитячі та дорослі серця радість, сміх та щастя. Це вісник того, що скоро все погане залишиться в старому, і наступить новий довгожданий рік…

Довідка. Загальний бюджет проекту «Придбання та встановлення дитячого ігрового майданчика біля ДНЗ в с. Смерекові Жовківського району Львівської області» становить 169, 75 тис. гривень, з яких: внесок громади — 13, 450 тис. грн.; спонсорські кошти — 15, 00 тис. грн.; внесок Смереківської сільської ради — 46, 300 тис. грн.; внесок Жовківської районної ради — 25, 00 тис. грн.; кошти обласного бюджету — 70, 00 тис. грн.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.