Головна Свято Конституція – правовий фундамент забезпечення стабільності держави

Конституція – правовий фундамент забезпечення стабільності держави

235
0

Українська Конституція є однією з наймолодших у світі, але поряд з тим вона ще й одна з найдемократичніших, хоча саме в Україні була написана перша Конституція, яка була створена гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році, однак вона так і не набула законного статусу на міжнародному рівні, хоча в ній були закладені основи демократичного розвитку, чітко прописувалися обов’язки гетьмана та закріплювався статус України, як незалежної держави. Сучасний Основний Закон нашої країни народжувався у муках і був ухвалений 28 червня, двадцять років тому.                    

Уже декілька років поспіль день Конституціїї у нашому місті відзначають проведенням години державності. Цьогоріч захід провели в великому залі Народного дому в п’ятницю, 24 червня. На ньому були присутні заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук та перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець, педагоги, керівники відповідних служб району  та ін. Але у підсумку – 100 чоловік. Здається, що Основний Закон держави багатьом не потрібен.

Перед горсткою присутніх з вітальною промовою виступила депутат Жовківської районної ради Марія Деревінська. У концертній програмі участь брали народний жіночий вокальний ансамбль «Журавка» (керівник Дарія Купровська, концертмейстри Надія Гамзій та Тарас Зінчук), гурт «Земляки» з м.Радехова.

На жаль, дійсно для більшості з нас День Конституції є лише черговим вихідним днем, а не знаковою історичною подією, відтак незнання Конституції призводить до того, що люди просто не знають своїх прав. Сподіваємося, що відзначення цього Дня стане поштовхом хоча б для декого погортати сторінки документа, який є основою розвитку громадянського суспільства. Адже головна проблема нашої держави у тому, що приймаючи необхідні, сучасні законопроекти, ніхто не слідкує за тим, щоб ці закони виконували абсолютно усі без винятку громадяни України, незалежно від чиновницького рангу і соціального статусу. У цьому і вся наша біда…

Зоряна ГУМНИЦЬКА.