Головна Свято На Жовківщині відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 200-літтю з дня народження Т. Г....

На Жовківщині відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 200-літтю з дня народження Т. Г. Шевченка

399
0

Тарас Шевченко — це символ чесності, правди і безтрашності великої любові до людини. Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.

Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу ідею трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.

«…І буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі», — під такою назвою пройшов літературно-мистецький вечір в Народному домі с. Деревні, присвячений 200-літтю з дня народження Т. Г. Шевченка.

Жителі села мати змогу знову перегорнути сторінки життя Великого Кобзаря, слава про якого пережила його на сотні літ.

Ось на сцені дитинство Тараса. Майстерно виконали діалог Тараса (Максим Майдан) і матері (Іванна Васечко) учасники драматичного гуртка. Ведучі Юля Практика і Іван Джура розповіли присутнім про нелегкий життєвий шлях Шевченка, адже його життя — це повість про те, що таке мистецтво, яке воно безмежне. Т. Г. Шевченко ввійшов у історію української культури як великий демократ, поет, прозаїк, художник і драматург, як пророк і борець нашої нації.

Оплесками нагородили глядачі Маркіяна Домальчука, Юлію Круп за прочитані вірші Т. Г. Шевченка. Про життя Шевченка-революціонера розказали Марічка Практика і Зорна Шум. У виконанні жіночого вокального ансамблю прозвучали пісні «Така її доля…», «Думи мої», «Садок, вишневий коло хати», «Пам’яті Тараса», «Зайшов місяць за хмари», в якій є такі актуальні на даний час слова:

Ти лежиш в темнім гробі, не чуєш,

Що діється тут на землі,

Як діти твої пропадають,

Закуті в кайданах в тюрмі.

Хвилиною пам’яті вшановано всіх, хто віддав своє життя за Україну. Ніхто не залишився байдужим, люди плакали, коли звучала мелодія прощальної пісні для Небесної Сотні і гордо звучало «Слава!» після зачитаних прізвищ героїв, що загинули на барикадах.

Заключним акордом вечора стало відкриття виставки вишивки в музеї о. Маркіяна Шашкевича, присвяченої 200-літтю з дня народження Великого Кобзаря. Присутні з захопленням розглядали роботи Ольги Мандрик, Наталії Бех, Ольги Колачник, Мирослави Мандрик. Велика кількість вишитих ікон, пейзажів, гердани не залишили присутніх байдужими. «Від цих робіт випромінюється така позитивна енергія», — казали присутні.

У наші дні ми з великою силою усвідомлюємо велич творчості Шевченка для українського народу, для всієї світової культури. Поет передбачив, що:

Встане Україна

І розвіє тьму.

Світ правди засвітить…

Мирослава МАНДРИК.