Головна Свято На Жовківщині знайомилися з творчістю Леся Мартовича

На Жовківщині знайомилися з творчістю Леся Мартовича

389
0

Під таким гаслом у лютневі дні Зубейківська сільська бібліотека зустрічала гостей. Тут зібралися поціновувачі народної пісні, а також ті, хто знайомий із творчістю талановитого письменика-сатирика, нашого земляка Леся Мартовича.

Народився Лесь Семенович 12 лютого 1871 року у селі Торго-виці Городенківського повіту на Станіславщині, у родині сільського писаря. Лесь Мартович був надзвичайно здібний, добре вчився. Товариші шанували і любили його за веселу вдачу і дотепні оповідання, які він видумував. Мартович написав небагато, всього 27 оповідань. Це такі твори як «Мужицька смерть», «За межу», «Грішниця», «Хитрий Панько», «Забобон», «Прощальний вечір». Праці письменника свідчать, що він не пішов шляхом «красивого» описання сцен із народного життя. Мартович вже в перших оповіданнях дав суворі аналітичні картини галицького селянина, показавши не лише світлі, але й темні, безпросвітні сторони його життя і побуту. Саме цим він і підкупив читача.

11 січня 1916 року в порожній Зубейківській школі, де Лесь Мартович провів останні роки свого життя, серед чужих людей у важких муках помирає. Після його смерті знайшли заповітного листа, в якому покійний просив поховати його на монастироцькій горі. Люди виконали його волю.

На честь 143-ї річниці від дня народження письменника був проведений літературний вечір. Святково прибране приміщення: на столі портрет Леся Мартовича, ліворуч його книги. Вступним словом розпочала вечір завідувач Народного дому Марія Ярмола. Ведуча свята Ольга Матерна розповіла про життєвий і творчий шлях письменника. Присутні у залі з цікавістю слухали народні пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності – Катерини Сало, Надії Дах, Світлани Сліпецької, Марії Милькус, Парасковії Харко, Марії Ярмоли, Ольги Матерни. З їхніх уст лунали пісні «Чом, чом, земле моя», «Там, де ятрань круто в’ється», «По той бік гора», «Зубейки мої». Веселого настрою святу додала гумореска «Про Івана небіжчика», яку виконала Катерина Сало.

Заключним акордом свята стали слова, сказані Ольгою Матерною: «Не для слави, а для людей».

Ольга МАТЕРНА,

бібліотекар філії с. Зубейків.