Головна Свято На Жовківщині відбувся вечір приурочений нашій любій, найдорожчій — Матусі

На Жовківщині відбувся вечір приурочений нашій любій, найдорожчій — Матусі

426
0

Травень — це веселкові барви квітів, буйноцвіття дерев та рясних зелених трав. Це — місяць возвеличення Пречистої Діви Марії — Матері всього світу, що своїм Божественним омофором береже від зла й біди. І саме тому в травні — свято Матері. Жовківчани урочисто зібралися в районному Народному домі, аби вшанувати найдорожчих та найрідніших людей, для яких цього дня звучали пісні та побажання.

«День Матері — надзвичайно світле свято, адже мати — найголовніша людина в житті кожного з нас», — підкреслив о. Терентій Довганюк, ЧСВВ Жовківського монастиря оо. Василіян, відкриваючи вечір, приурочений нашій любій, одній єдиній, найдорожчій — Матусі. Цей день для українців має великий триєдиний зміст, бо пошановуємо ми нашу заступницю Божу Матір, матір-Україну та рідну матір. Жертовна любов матері — є найвищим виявом відданості, чистоти почуттів, всепрощення. Мамина любов і мамина молитва є оберегом для кожної дитини — ще зовсім малої і вже дорослої. Адже ми доти залишаємося дітьми, допоки б’ється материнське серце. Тож нехай небеса дарують вам многая літа, добрих дітей та онуків, нехай у Ваших оселях завжди панують радість, добро, душевний спокій та достаток».

Нехай світанок травневим святом

Над цілим світом зоряно цвіте.

Хай сяє сонцемв серці слово «мати»,

Таке незгасне, вічне і святе, — такими рядками продовжив святковість ведучий вечора Богдан Бовшик.

Усі почесті цього дня — Матері. Найяскравішим виявом любові до рідної неньки — це звучання пісні. Отож продовжилося свято виконанням піснеспівів мистецькими колективами. Пісенні дарунки звучали цього для від Галини Дорош, хору з Прибалтики «Ставрос», фольклорного жіночого ансамблю «Вишиванка» НД с. Лаврикова, вихованків Жовківського центру дитячої творчості Аліни Дем’янець та Аліни Арсентєвої, ансамблю бандуристів Жовківської дитячої школи мистецтв, ансамблю «Живоцвіт» НД с. Гійче, солістів із Словенії, Києва та Трускавця, Наталії Полоцької, а також танцювальні номери у виконанні учасників хореографічної студії «Стен».

Особливого колориту святу з нагоди Дня матері додала презентація нової книги в.о. керівника відділу культури та туризму Жовківської РДА Галини Фесюк.

Отож, скільки б нам не було років — 5 чи 50 — нам завжди потрібна мама, її ласка, погляд. І чим більше любові до мами, тим яснішим і радісшим стає її життя. Борг перед мамою не можна виміряти, не можна віддати увесь. Намагайтеся відчувати серце матері. Бо вона у вас одна-єдина.

Можна вибрать друга і по духу брата,

Та не можна  рідну матір вибирати.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.