Головна Свято Наші найбільші святині і цінності

Наші найбільші святині і цінності

401
0

Свято Дня Незалежності України – це свято соборності кожного українця. День світла, єднання всіх дочок й синів рідної Батьківщини. Кожне патріотичне серце цього радісного дня б’ється вдвічі швидше. Палкі слова, вірші, пісні, привітання – свій слід залишить кожен свідомий син України. В цю нелегку годину української історії Свято Соборності та Незалежності України має для нас усіх величезне значення. Тому, хто знає своє походження, розуміє і усвідомлює свою справжню історію та позиціонує себе до конкретної національної спільноти – ніколи не буде байдужа доля рідної держави та день її незалежного начала.

Державні політичні атрибути — це святиня нації, її ідентифікація як національної спільноти. Державний прапор є обличчям свого народу, символом його ментальності та культурної самобутності.

23 серпня Україна святкує День Державного прапора. Цього дня вже традиційно вся країна майорить у синьо-жовтих тонах. Укранський державний прапор символізує душу українця — дуалізм синього і мирного неба та жовтих пшеничних ланів. Нація праці та миру, якого сьогодні так бракує в нашій державі. Попри негаразди та трагедію воєнних дій на Сході України в зоні АТО, українські патріоти святкують 23-тю річницю свого державного стяга.

Разом із всією Україною це свято відзначає і Жовківщина. Про свій патріотичний обов’язок у цьому краї не забувають ніколи. Синьо-жовті кольори транспортних мостів, високовольтних ліній, споруд, вишок мобільного звязку — підтвердження того, що Жовква вітає Україну з Днем Соборності.

Суботній ранок 23 серпня у Жовкві розпочася по-святковому. Головна вулиця міста була у синьо-жовтих тонах. Урочиста процесія на чолі із представниками районної влади,  священиками, депутатами, місцевими жителями та гостями прямувала до центральної площі міста.  Красивими вишитими кольорами виділялась із натовпу група маленьких жовківських патріотів. На площі Вічевій пролунали перші слова привітань. Своїми палкими словами поділився голова районної ради Т. І. Швай, закликаючи краян до єднання — політичного та національного: «У цей важкий час війни ми повинні вшановувати своїх героїв, вітати незалежність та пам’ятати рідні синьо-жовті кольори». До привітаннь додав свою ноту і міський голова Жовкви П. Вихопень.  Божу благодать і благословення ранковим урочистим починанням вимолювали жовківські парафіяльні священики.

На жовківській площі сонце своїм теплим промінням освячувало новий день. Підняли свої знамена представники районної та міської рад. У ранкове небо Жовкви звилися три прапори: Державний прапор України, стяги Жовкви та  Жовківщини. Під звуки Держаного гімну України виблискували світлі очі радості місцевих патріотів. Завершальним виступом привітав громаду зі святом голова РДА Б. Юрдига, поділившись своїми переживаннями за Україну з нагоди урочистого свята Соборності. Свій громадянський обов’язок Жовква виконала зразково.

У неділю, 24 серпня, у День, коли наша держава стала незалежною та соборною державою, в фойє районного Народного дому проходила виставка товарів підприємств Жовківщини. Усі, хто завітав цього дня на фестини, могли переглянути та спробувати продукцію, виготовлену організаціями та господарствами, а ще придбати книги видавництва «Місіонер». Далі розпочалася урочиста Академія з нагоди 23-ї річниці Незалежності України. Під звуки патріотичної мелодії було покладено квіти до пам’ятників  борцям за волю України, Є.Коновальця та на могили воїнів УПА і Січових Стрільців від Жовківської районної ради – керуючою справами апарату районної ради Надією Солтис та начальником відділу освіти Михайлом Ковалем, від райдержадміністрації – першим заступником голови РДА Надією Щур та керівником відділу культури і туризму Жовківської РДА Степаном Кунинцем, від Жовківської міської ради – секретарем міської ради Андрієм Підсосним та депутатом Жовківської міської ради Ігорем Мариняком.

Живи, Україно, живи для краси,

І сили, і слави, і волі.

Шуми, Україно, як рідні ліси,

Як вітер в широкому полі.

Таким поетичними рядками продовжили урочистості ведучі Оксана Войтович та Богдан Бовшик. 24 серпня 1991 року Верховна Рада України постановила: проголосити Україну незалежно, демократичною державою. Здійснилася віковічна мрія українського народу, який сказав тверде і остаточне «так» — 1 грудня 1991 року  результати референдуму засвідчили єдність усіх наших помислів і прагнень. Україна стала вільною. Слава ж нашій Україні – воскресаючій, соборній!

 Кожна п’ядь української землі окроплена кров’ю мільйонів наших предків, які захищали рідну землю від численних орд, загарбників, зайд, окупантів. Тому українська земля свята. За неї віддали життя найславніші лицарі нашого народу.

Цей рік найтяжчий для України за усі роки незалежності. У боротьбі за краще європейське майбутнє наш народ зустрівся з агресією Російської Федерації, яка анексувала Крим, а зараз веде неоголошену війну на сході України. Наші військові захищають єдину, неподільну, соборну неньку-Україну!

Щоб цінувати сьогодення, треба знати і пам’ятати свою історію, яка для нашої незалежної України і для її народу є дуже важливою. Наша історія є цінним поводарем і оберегом нашої Незалежності. Пам’ятаймо нашу історію і будемо мати майбутнє. Із привітаннями та побажаннями до присутніх звернувся голова Жовківської районної ради Тадей Швай і помічник народного депутата України Василя Пазиняка Петро Іванець.

Нехай ніхто не полонить

Твоїх земель, не розтина.

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Учасники гуртка художнього слова РНД  м.Жовкви виконали літературну композицію «Герої не вмирають», вокальний ансамбль НД с. Куляви заспівав пісню «Пливе кача».

Далі фестини перенеслися на головну площу нашого міста, де проходив концерт патріотичної пісні за участю колективів художньої самодіяльності району та гурту «Львівські музики» м. Львова.

Богдан Юрдига, голова Жовківської РДА: «Сотні років українці виборювали вільну незалежну державу, фундамент нашої незалежності закладено тисячі віків тому. Покладено життя свободолюбивих козаків, життя Січових Стрільців, воїнів Української Повстанської Армії, героїв Небесної Сотні. Наших героїв, які вчора ще були разом з нами, а сьогодні зі зброєю в руках обороняють нашу державу. Наша незалежність скріплена кров’ю. Сьогодні наша незалежність випробовується могутністю – 20-літні хлопці зі зброєю в руках на передовій виборюють нашу з вами свободу. Вони там стоять і воюють за тебе, за мене, за нас з вами тут. Вони кладуть своє життя, віддають найдорожче. Тому кожен із нас повинен зрозуміти, наша незалежність – це найбільша святиня і цінність. Тільки, маючи свободу і незалежність, народ може бути таким, яким його створив Господь Бог, він може бути собою. Сьогодні ми повинні зрозуміти: яке велике завдання покладене на наше покоління, йому передано Прапор волелюбства від дідів і прадідів. Ми повинні його зберегти від ворога. Так, за цей рік ми пережили немало. Ми знищили диктатуру, збудували армію. А найголовніше, що ми зберегли – це прагнення до волі у кожному серці. Отож, сьогодні я щиро вітаю вас зі святом кожного українця, кожного, хто живе в Україні. Кожного, про якого писав Шевченко: простіть і мертвих, і живих, іненароджених братів наших. Закликаю усіх нас – ми повинні сьогодні зробити все для української перемоги. Слава Україні!».

Петро Вихопень, міський голова: «Шановні мешканці, на таких заходах прийнято говорити про здобутки. На жаль, сьогодні на 23-й річниці незалежності доводиться говорити про втрати. Будемо говорити про війну, яку спеціалісти назвали гіпервійною. Це нове явище в історії. Що це таке гібридна — війна? Це війна, яка на Сході триває у вигляді фізичному, це війна, яка тут у нас триває у вигляді економічному, це війна, яка у всій Україні триває у вигляді енергетичному і це війна, яка триває вже не перший рік, тут у нас в Жовкві також, інформаційному. Щодо фізичної війни, яка триває сьогодні на Сході – хочу повідомити тут присутніх, що 26 жителів наших перебувають сьогодні в зоні АТО. Користуючись сьогодні нагодою, я вітаю їх з 23-ю річницею Незалежності, бажаю їм вернутися додому живими і неушкодженими.

Сьогодні я від імені отців Михайла, Софрона, Василя хочу подякувати тим матерям, які виховали таких патріотів, подякувати тим жителям, які щоденно моляться за мир і спокій. Ми бачимо, що молитва їх щира і постійна. Слава героям! Шановна громадо, чи варто сьогодні говорити про інші війни. Мабуть, варто. Ми бачимо що за останні дні агресор не тільки воює за територію, а й знищує шахти, електростанції, мости, дороги. Ми розуміємо по чому ведеться війна. Війна ведеться по найцінніших ресурсах нашої держави. Отож я усіх вас хочу закликати до економії, щоб ми могли перезимувати. Будьмо сильнішими та витривалішими і ми переможемо усе зло. Миру нам, добробуту та злагоди. Слава Героям!».

Віталій СЛУКА, 

Зоряна ГУМНИЦЬКА.