Головна Свято Свято рідного села — в морі радості й тепла…

Свято рідного села — в морі радості й тепла…

531
0

Рідний край! Скільки величі, краси та доброти втілено в цих двох словах. Він немовби батькова колиска, яка завше жевріє вогником у наших серцях. У снах і наяву ми бачимо свій рідний край в довершеності і неповторній красі, адже він для нас найкращий, наймиліший, найрідніший.

У кожного з нас є своя маленька Батьківщина, проте допоки ми живемо і, вдивляючись у небо, розуміємо, що воно в нас спільне, доти ми будемо вірними патріотами нашої землі!
Розточанський край здавна славився працьовитими, талановитими, творчими людьми і мальовничими куточками. Серед них і село Забір’я, де минулої недільної днини відбулось урочисте святкування Дня села. Цей чудовий день об’єднав людей різного віку — від малого до великого, щоб не лише взяти участь у конкурсах, але й поспілкуватися один з одним. Вкотре підтвердилася істина, що кожна людина – це не відірваний від дерева листок, а продовження свого роду, дитя краю, який має свою культуру та історію.

Традиційно святкові заходи розпочалися з Богослужіння у храмі Святої Параскеви. Священнослужитель о. Михайло та всі, хто зібрались на таїнство, молились за село і його жителів, мир і спокій в країні.
Опісля, в обідню пору, врочистості продовжилися в Народному домі. За християнським звичаєм настоятель храму о. Михайло від-правив подячний Молебень та поблагословив працю трударів-забірчан.

Дорога громадо! Шановні гості!  Здавна відомо: рід, а від нього родина. Родина – від неї народ. А народ – це, безперечно, Україна. Й усі ми — її діти. Коли ми говоримо про це, то у кожного в душі народжується щось таке тепле, ніжне, рідне та близьке. Бо розуміємо, що це найрідніші люди – тато, мати, бабуся, дідусь, брати та сестри. Це рідна домівка: просторий двір, квітучий сад, криниця з чистою водою. Саме через відчуття роду і завдяки йому кожна людина приходить до світлого образу України, до щирих і глибоких почуттів. У нашого народу живе добра і благородна традиція – підтримувати теплі родинні взаємини, долати спільно незгоди. І все це роби-ться заради дітей. Великий дар Божий – продовжити себе і повторити в дітях. Людина є смертною, але рід, родина, народ – безсмертні! І сьогодні я щиро вітаю велику забірську родину з гарним святом! – звернувся у вітальному слові війт села Зеновій Сенько.

У цьому мальовничому селі живуть прекрасні люди. Працьовиті та завзяті, які  вирощують зернові, чудові овочі, фрукти, в належному стані тримають свою господарку. Це Галина Кочерган та Марія Музика (номіновані, як гарні господині), Андрій Копровський (кращий господар), Ганна Семочко, Володимир Романов та Василь Періг (у них — кращі садиби у селі). Також Оксана Юрчук та Оксана Танчин  відзначені у номінаціях  «Кращі господині» на вулицях – Боженка та Молодіжній, а найкращою установою сільради визнано дитячий дошкільний заклад (керівник Наталія Луців).

А ще забірчани, окрім нагородження селян-трударів, вшановують звичайних мешканців цього неповторного краю, які теж творять історію, збагачують та примножують село. Це багатодітні матері, їх у Забір’ї аж 65! Довгожителі – Парасковія Сохань та Ольга Іващук, яким по 95! Це наймолодший мешканець – Денис Корпанюк, найстарші та наймолодші пари, кращі невістки та зяті – Світлана Семочко та Степан Яцків. І звичайно, воїни, які захищали та захищають рубежі нашої країни на Сході, учасники АТО – Микола Трохимчук, Павло Куба, Андрій Палка, Іван Юрчук, Богдан Матвіїв, Андрій Годинчук, Володимир Михалець.
Влада та почесні гості теж не забули привітати господарів й вручити достойним грамоти-відзнаки – Петру Ледвію (депутату Забірської сільради), Ірині Походенько (мед-сестрі загальної практики сімейної медицини), Володимиру Кобрину та Андрію Домашовцю (приватним підприємцям).

На урочистостях забірчан линули вітання від очільників району – голови РДА Надії Щур та заступника голови районної ради Алли Жук, війта села Гійча  Івана Івануси та інших поважних гостей.
Завдяки зусиллям багатьох забірчан, а особливо спонсорам-підприємцям – Любові Пиріг, Надії Когут, Михайлу Семочку, Ользі Копровській, Ігорю Грабовичу, звичайно на чолі з умілим наставником і господарем – головою Зеновієм Сеньком – свято-2016 вдалось на славу. Бо, окрім згаданого, були ще конкурс – лотерея (Володимир Кочут отримав електром’ясорубку фірми Zelmer), виставка малюнків, приурочена Всесвітньому дню художника, де виставлялися роботи вихованців дошкільного закладу та загальноосвітньої школи (їх нагороджено книгами),  змагання, різні атракціони.

Після урочистої частини свята для мешканців села та запрошених гостей організовано святкову пісенно-танцювальну програму, де лунали пісні та запальні танці від учнів Забірської ЗОШ І-ІІ ступенів (директор Степан Баковський), вихованців ДНЗ с. Забір’я (вихователі Наталія Брик та Марія Пиріг), учасників Будинку творчості м. Рави-Руської (Любов Товарянська), учасників художньої самодіяльності НД с. Гійча (Галина Дорош). А ще  були сценка у виконанні Григорія Михальця і Надії Семочко, пісенна композиція від Анастасії Левонової (м. Рава-Руська) та запальний реп на пісню «Україна в серці» у виконанні Любомира Жемели. Завершилося свято живим виконанням пісень гурту «Ріка життя». Цікаве дійство вели Надія Семочко та Тетяна Періг.
Ще довго вигравало свято сонцесяйними усмішками на обличчях селян. До пізньої ночі тривали забави, а музика лунала ген-ген, аж за обрій.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.