Головна Свято Різдво Христове у Хитрейках

Різдво Христове у Хитрейках

407
0
Різдво в Хитрейках
Різдво в Хитрейках

Різдво Христове…Скільки несе воно у собі таємничої великої радості! Ця радість наповнює серця як дорослих, так і малих. Уже зранку, напередодні Різдва Христового, Літургія Василія Великого з Вечірнею спроваджує вірних до Вифлеємського вертепу, а в кінці Богослужіння, з виносом великої різдвяної свічі та ікони Різдва Христового співом «Різдво Твоє, Христе, Боже» перед шопкою, тріпотить душа кожного вірного християнина, а особливо, коли вперше всі заспівають «Бог предвічний народився». Ця радість — не до оповідання, бо це божественне відчуття.

По-особливому чекали цього свята о. Роман Малькевич та усі вірні парафії с. Хитрейок, адже вже в перший день Різдва Христового після ранішніх різдвяних Богослужінь та в післяобідню пору після Великої Вечірні велика громада жителів села та їх гостей зібралась у стінах Народного дому. Для того, щоб краще відчути дух Різдва, жителі та уродженці села представили чудову різдвяну виставу «Вертеп».

До цього виступу готувались заздалегідь: шили костюми, шукали маски, проводили репетиції… Особливістю дійства було те, що його ставили не діти, як зазвичай в нас прийнято, а дорослі чоловіки та жінки, яким за сорок, а то й за п’ятдесят.

Ще одним важливим моментом було відзначення 25-ої річниці від дня першої постановки вертепу. Згадують учасники: «Рівно 25 років тому майже увесь наш склад, що сьогодні виступав, організувався для того, щоб з вертепом зібрати кошти для будівництва нового храму».

На завершення виступу до учасників та всіх присутніх звернувся о. Роман зі словами великої вдячності, наголосивши на збереженні традицій, на які багатий наш народ, та переданні їх молодому поколінню.

На цьому свято не завершилось, воно продовжилось у дворі Народного дому. Гучна коляда, велика ватра, зустріч із односельцями, глінтвейн – творили неймовірний, захоплюючий настрій Різдва.

Дай, Боже, щоб це свято ще довго тривало в наших серцях, а весела коляда лунала в усій Україні аж до Стрітення Господнього.

Подав о. Роман МАЛЬКЕВИЧ.