Головна Свято Шануймо і бережімо нашу маленьку історичну батьківщину

Шануймо і бережімо нашу маленьку історичну батьківщину

293
0

Із здобуттям незалежності нашої держави постало питання збереження пам’ятників національної історії та культури. На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’ятників історії та культури встановлено відповідне свято, яке відзначаємо 18 квітня.

Саме у Міжнародний день пам’яток та історичних місць і Дня історії та культури України в Гетьманській залі Жовківського замку проходив цікавий та історичний для нашої Жовкви захід. У рамках заходу директор ДІАЗу Володимир Герич зробив короткий екскурс виконаного за минулий рік колективом заповідника, також намітив плани на 2018 рік. А ще державний історико-архітектурний заповідник разом із Жовківською міською радою підбили підсумки щорічного конкурсу “Шанувальник пам’яток Жовкви”. Спеціальним дипломом було відзначено переможця 2017 р. Ірину Смірнову за кращий приклад ставлення до реставрації пам’ятки та виконаний інтер’єр історичного приміщення в пам’ятці архітектури житлового будинку № 6 на пл. Вічевій при його пристосуванні під художній салон “SZTUKA”. Продовжила захід кандидат мистецтвознавства, викладач Львівської національної академії мистецтв Ірина Гах надзвичайно цікавою доповіддю про відомого художника, модерніста Юліана Буцманюка. У свій час ним було виконано унікальний розпис храму Пресвятого Ісусового Серця у Жовкві.

Підсумком святкової імпрези стала офіційна передача ДІАЗу картини — ескізу Ю. Буцманюка “Жовква”, придбаної на кошти членів “Ротарі-Клубу “Львів-Центр”. Упродовж двох годин свята розважав музичний супровід родини Цисів — “Мандрівні музики зі Львова”.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.