Головна Свято У с. Городжеві відбулось офіційне відкриття майданчика для дітей

У с. Городжеві відбулось офіційне відкриття майданчика для дітей

683
0

Цього разу відлуння урочистостей донеслось до нас із мальовничого присілку Поріцьки с. Городжева Лавриківської сільської ради. Саме там цими вихідними у хорошому товаристві і щирій атмосфері жителі організували своє маленьке свято — відбулось офіційне відкриття та освячення спортивно-розважального майданчика для дітей та молоді.

Цікава та неординарна картинка запам’яталась журналістам народного часопису після відвідин невеличкого хутора Поріцьки у селі Городжеві. Саме там ми зустріли щирі та привітні усмішки та побачили по-справжньому дружну громаду, яка своїми працьовитими руками та гостинними серцями створила дивовижне дійство…

Ще рік тому на околиці присілка Поріцьки знаходився піщаний кар’єр, який був перетворений на сміттєзвалище та знаходився у занедбаному стані. Місцеві сьогодні розповідають: «Це були «другі Грибовичі». Відтак стояла проблема, як навести лад і рекультивувати сміттєзвалище. Потроху розпочали роботу з благоустроєм звалища і вже пізніше народилася  дивовижна ідея: побудувати на цьому місці дитячий майданчик.
А вже зараз ця колись лише мрія стала реальністю, і на місці раніше запланованого дитячого майданчика зусиллями мешканців Поріцькjr виріс цілий спортивний міні-комплекс. Як розповідає пан Василь Рудик,  один із авторів та головних зачинателів цього громадського проекту: «Раніше на цьому місці був смітник, який зробили на території піщаного кар’єру. Перед нашою невеличкою громадою стояло першочергове завдання — позбутися цього звалища, утилізувавши його. А вже згодом, коли ми провели грунтові роботи (було завезено понад сто вантажівок землі) і розрівняли територію, подумали, що добре було б облаштувати щось пам’ятне — виникла ідея побудувати спортивний майданчик для молоді та дітей. Втілювали нашу ідею крупинка за крупинкою, спільними зусиллями і коштом нашої поріцької громади — допомагали усі: хто чим міг. Хтось надавав техніку, хтось деревину, а дехто допоміг умілими руками. Кожен вклав частинку себе у наше починання. Дякуючи нашим людям, яких у нас не так багато, зате усі — дуже дружні і організовані, нам вдалось досягти потрібного результату. Ніяких меценатів у нас не було — збирали кошти із кожної хати нашого присілка. Варто згадати, що й наша сільська рада виділила для нас цю земельну ділянку.  І потроху, нам вдалось досягти бажаного. Ми старались для своїх дітей, яким буде подарунок і пам’ятка на довгі роки». Так, завдяки клопіткій роботі місцевих жителів вдалось звести чудовий дитячий майданчик з каруселями та дитячими атракціями (є батут). Милують око і хороші та якісні футбольні поля, волейбольний  майданчик та баскетбольна площадка. Усе зроблено дуже вишукано та зважено — усюди по периметру встановлені сміттєві урни, майорять стяги: Національний: синьо-жовтий, «Упівський»: червоно-чорний та, вочевидь, третій, зеленкуватий прапор — це стяг «маленької республіки» Городжева — Поріцьок. А влучним доповненням до усього цього є красива вивіска: «Вас вітають Поріцьки!». А найголовніше, що такий спортивний міні-комплекс — це результат роботи зовсім маленької громади кількістю трохи більше сорока дворів, яка так віддано і щиро підтримує культурно-спортивний розвиток молодого покоління.

Відтак, саме за  нагоди урочистого відкриття спортивного майданчика, цієї неділі громада Поріцьок влаштувала своє маленьке свято, яке за доброї християнської традиції розпочалось із духовного почину: місцевий священик, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Ярослав відправив Молебень та освятив дитячий майданчик і спортивні площадки. Свій духовний обов’язок прийшли виконати усі: дорослі, молодь, дітлахи. Саме вони так щиро раділи, коли з Божим благословенням впускали у небо білих голубів у знак нового, світлого і чистого починання.

Наступним акордом святкування стала спортивна частина дійства громади. Місцевий футбольний клуб ФК «Поріцьки» зустрівся у дербі із ще одною також місцевою командою ФК «Городжів». Це принципове протистояння між дорослими командами закінчилось перемогою гостей з рахунком «1:2», проте не забарились футболісти юної команди ФК «Поріцьки», здобули перемогу над опонентами з рахунком «3:0» та принесли велику радість рідній громаді. Варто згадати, що ФК «Поріцьки» відносно молода команда, і цьогоріч вже дебютувала у Вищій футбольній лізі Жовківщини, де продемонструвала перші успіхи.

Цікавим і захоплюючим моментом фестин стала концертна програми за участі місцевих талантів різного віку: вокалістів, читців, кожен з яких подивував своїх рідних хорошою патріотичною піснею чи хвилюючими рядками милозвучної української поезії. У своєрідний спосіб на урочистій частині були відзначені деякі мешканці Поріцьок. Найбільш оригінальною номінацією стала: «Найстарша і наймолодша сімейні пари». Величаво і патріотично були відзначені ветерани Великої Вітчизняної війни. Кожен цього дня вніс свою особливу лепту для того, аби їхнє свято було оригінальним та незабутнім.

Відтак невеличкий присілок Поріцьки на часі став чітким прикладом громадської дружби і  солідарності. Саме вони в єдності та організованості довели, що навіть найменша громада може вершити великі справи — варто лише цього захотіти. Сьогодні ця маленька громадська община створила свій унікальний населений пункт — «село у селі», який самотужки розвивається і процвітає, а доказом цьому стало новоспоруджене спортивно-розважальне диво, яким не зможе похвалитись практично будь-яке село чи селище району.

Віталій СЛУКА.