Головна Свято В гостях у служителів Феміди

В гостях у служителів Феміди

547
0

Згідно з Указом Президента від 08.12.2000 № 1318/2000 15 грудня в Україні відзначають щорічне професійне свято – День працівників суду.

Уже традиційно у ці дні вихованці Жовківського центру творчості отримують запрошення на день відкритих дверей у Жовківський районний суд. Цьогоріч відвідати судову установу мали змогу учні гуртка “Машинопис і основи діловодства” (керівник І. С. Чурій).

Приязно зустріла гостей керівник апарату суду Ірина Гудзієвич, яка згодом зі своїм заступником Іванною Богонос супроводжували нас приміщеннями суду.

В. о. голови суду Ярослав Мартинишин привітав присутніх, розповів про основні засади функціонування судової системи в Україні, зупинився на структурі Жовківського районного суду, основних моментах проведення судових засідань, винесення рішень, відкритості, гласності та доступності судочинства, дотримання умов Інструкції з ведення діловодства в адміністративних судах. Діти отримали відповідь на запитання, як можна стати суддею. Ст. 127 Конституції встановлює до кандидатів у судді певні вимоги. Вони повинні мати відповідну освіту, належний стаж юридичної роботи, проживати в Україні не менше десяти років і володіти державною мовою. Судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Народу України забезпечують можливість брати участь у здійсненні правосуддя через запровадження інститутів народних засідателів і присяжних.

Гуртківці Центру творчості мали змогу побувати на засіданні суду, де суддя Руслан Зеліско, розповів, які новітні технології використовують сьогодні при проведенні судових слухань (аудіо-, відеозаписи, онлайн засідання тощо).

Роботу з цивільними та адміністративними справами представила секретар суду Зоряна Дмитроца.

Із метою допомоги людям, у коридорах суду оформлені стенди з різноманітною інформацією, що стосується призначених судових засідань, розмірів судового збору, наявний розклад роботи суду, зразки заяв тощо.

Приємні враження залишилися у вихованців Центру творчості від побаченого. Хочеться вірити, що суддівський корпус Жовківщини завжди залишатиметься вірним складеній присязі, гідно виконуватиме свої високі обов’язки в ім’я законності, справедливості, гуманізму, захисту прав і свобод людини. Адже і від них залежить поліпшення добробуту людей району, забезпечення їм мирного, стабільного життя, захист від негараздів та труднощів сьогодення.

Ірина Чурій,

директор Жовківського  центру творчості.