Головна Свято У Народному домі в Жовкві святкували День захисту дітей

У Народному домі в Жовкві святкували День захисту дітей

446
0

Найкраща пора у житті людини – це дитинство. Для нього характерні і пустощі, і розваги, і відпочинок, і, основне, —  навчання. Упродовж навчального року школярі, а особливо, вихованці Центру творчості, не тільки здобували знання з основ наук, а й вчилися співати, малювати, власними руками творити прекрасне та зміцнювати своє здоров’я.

Сонячної, напрочуд спекотної недільної днини у районному Народному домі відбувалося надзвичайно цікаве та пісенно-мелодійне дійство, приурочене Дню захисту дітей за участю творчих колективів та окремих вихованців Жовківського центру творчості (керівник Ірина Чурій). Серед численної аудиторії, яка завітала на свято, були заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, голова районної ради профспілки працівників освіти і науки Жовківської РДА Ірина Бродик та ін.

Саме свято було побудоване на казковому дійстві – історії трьох друзів (Наталя Грень, Маркіян Луцишин, Максим Гнатів,Тетяна Васильчук), які, йдучи додому зі школи, знайшли дивний предмет, що переніс їх у невідоме для них місце. Там вони зустрічають чарівну Мавку, яка допомагає їм у пошуках ключа, що відкриє загадкову та чарівну Країну мрій.

«Країна мрій» — більше, ніж видовищне музичне дійство. Це велика музична країна, багата українською музикою та танцювальними номерами (автор сценарію Наталія Назарко). Діти – це квіти землі, майбутнє нашої незалежної України. І вони, дітвора (зразковий колектив бального танцю «Стиль», керівник Н.Конопка; колектив сучасного танцю «Крик», керівник О.Луцишин та Х.Серветник; колектив народного танцю «Перлинка») продемонстрували своїми танцювальними номерами найкраще майбутнє для своєї країни, тим самим підтвердивши гідну та майстерну зміну.

Пісня – душа народу. Саме в піснях виражаються радість і біль, мрії і сподівання, гордість за свій народ і державу. Народна вокальна студія Вікторії Кирилюк, ансамблі: «До», «Ре», «Мі», «Фа», «Соль», «Ля» «Сі» (слова і музика В.Кирилюк) відкрили глядачу українську душу в пісенних композиціях. А виконавці Христина Джурик, Аліна Дем’янець, Ірина Кузьмин, Аліна Арсентєва, Наталія Савка (керівник А.Щурик) своїми співочими голосочками прикрасили святкове дійство. Доповнив святковість фольклорний обряд «Ми на коровай ідемо» (на світлині зліва), який виконали вихованці вокально-хореографічної школи  (керівник М.Бранець). 

Треба додати, що юні вихованці долучаються до фонду «За усмішку дитини», який 12 років поспіль працює у Жовківському центрі творчості і займається програмами благодійництва. Кошти, зібрані фондом, ідуть на допомогу малозабезпеченим дітям, дітям творчим та на лікування. Усім, які потребують цього. Цьогоріч зібрано 4 тисячі гривень на операцію школярці з Жовківської ЗОШ.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.