Головна Свято В Жовкві у Народному домі святкували День Захисника

В Жовкві у Народному домі святкували День Захисника

370
0

Заради щастя і свободи, заради вірності народу…

14 жовтня. Ця дата має великий український спадок. Кожного року в цей день серця мільйонів українців переповнюються щирим трепетом та хвилюванням. Адже це свято є уособленням наслідування традицій, духовної віри, щирого волевиявлення та звитяги справжніх патріотів.

У переддень великого державного свята Дня захисника України, релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Козацької Слави спільнота Жовкви урочистою ходою центральною вулицею пройшлася на цвинтар, де вшанувала борців за волю нашої держави всіх часів. До пам’ятних могил  представники влади поклали квіти та запалили лампадки, а духовенство усіх жовківських парафій відправило поминальну молитву та виголосило скорботну промову.

Далі урочистості продовжилися в районному Народному домі.

Україна завжди змагалася за волю, і в цій боротьбі народжувались лицарі духу і чину. Щоденно вони ризикували життям в ім’я свободи української нації. Так і сьогодні серед українського народу народжуються герої, які борються за нашу свободу і незалежність. Такими словами ведучі Наталія Полоцька та Марта Грень розпочали вечір, приурочений трьом вікопомним подіям в історії України, водночас запросивши отців до Благословення.

Опісля присутні вшанували хвилиною мовчання під звуки пісні «Пливе кача» та демонстрацією слайдів усіх Героїв. Голова Жовківської РДА Надія Щур звернулася до учасників вечора з патріотичними словами, які відобразили глибокий зміст українських традицій вшанування захисників України. «День захисника України і свято Покрови Пресвятої Богородиці — це свято кожного, хто захищає сьогодні нашу країну, свято єдності всього народу, а не лише дорослого чоловічого населення. І водночас це свято відзначається з Днем козацтва, адже козацтво — звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг, а Божа Матір вважається заступницею і покровителькою Українського козацького війська, яка оберігала і надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Мої поздоровлення сьогодні адресовані захисникам — нащадкам славного козацького роду, які в умовах сьогодення продовжують славні традиції українського воїнства».

У концертній програмі прозвучали пісні у виконанні Наталії Полоцької, народної вокальної студії Вікторії Кирилюк, народної чоловічої хорової капели «Діброва» (керівник Роман Слука), дуету у складі Романа Слуки та Миколи Верещака, гурту «Будьмо!» з м. Івано-Франківська та поетичні рядки у виконанні начальника культури і туризму Жовківської РДА Галини Фесюк.

Пам’ятаймо наших Героїв!

Зоряна ГУМНИЦЬКА.