Головна Свято Завершальні акорди коляди

Завершальні акорди коляди

670
0

Вже тривалий час доброю традицією для Жовківського району є відзначення закінчення різдвяної коляди. Кожного року в культурних осередках нашого краю відбуваються заходи та вистави, присвячені завершенню великого святкового циклу «Різдвяна коляда». Цьогоріч такі святкування не були винятком, а навпаки — стали черговим кроком до вдосконалення нашої культурної, духовної та християнської свідомості. Прощались із колядою в с. Куляві, м. Дублянах, с. Старій Скваряві, м. Жовкві.

Цікаво та досить оригінально попрощались із колядою жителі с. Куляви. 11 лютого у місцевому Народному домі відбулась театралізована вистава за мотивами повісті М. Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки”. Святкове дійство подарували присутнім і діти, і молодь, і дорослі за чіткої організації керівника НД с. Куляви Світлани Шиян.

Прощання з колядою минулої неділі відбулось і в м. Дублянах. Тут культурне дійство відбулось у духовному та просвітницькому руслах, за участі місцевих творчих колективів. Завітали на дублянську коляду представники місцевої, районної та обласної влад: голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, міський голова Василь Попович, депутат Львівської обласної ради Андрій Дума та депутати місцевої міськради.

Завершували різдвяну коляду 11 лютого і у Старій Скваряві. У приміщенні місцевої школи завзято і щиро лунала українська колядка. Святкова вистава, вертепне дійство та імпровізація Народження Спасителя подарували присутнім масу позитивних емоцій. Почесними гостями святкування були голова Жовківської районної ради Роман Горбань та перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець.

До Жовківського монастиря Отців Василіян цієї неділі у післяобідній час з радістю завітало чимало діточок, молоді, дорослих пошановувачів української коляди. Тепле вітальне слово ігумена о. Володимира Маланюка, ЧСВВ додало учасникам сміливості, а глядачів ще більше згуртувало навколо святкового дійства.

Які чудові різноманітні колядки лунали цього дня у храмі Пресвятого Серця Ісусового! Колядували дитячий хор під керівництвом Ірини Нестерович, молодіжний хор «Ангельський спів» (кер. Руслана Хомин-Клепач), аніматори МоКаДо (молитва, катехизація, дозвілля), що співали й показували вертепне дійство (голова спільноти Ірина Бутинець), старша група дітей катехитичної школи (кер. Галина Шиделко), хор «Благовість» під кер. Тараса Зінчука та хор «Джерело» (кер. Надія Сторожук).

А на завершення гучно линула храмом багатоголоса коляда у виконанні отців-василіян та усіх людей, здіймаючи похвалу Господу, що рождається у нашиш серцях повсякчас.

Віталій СЛУКА, Надія БАЙБУЛА.