Головна Особистості Андрей Шептицький — велет християнства і державотворення

Андрей Шептицький — велет християнства і державотворення

295
0

Великі люди завжди є гордістю, цвітом і красою нації, хоч і рідкістю.

Споглянемо в історію України та згадаємо Великих Людей, подарованих Господом українському народові. Це величні постаті митрополитів-подвижників, що прикрашають храм Української Церкви! Це велетні християнського духу, з серцями, сповненими любові до Бога та рідного народу! Це провідники, що життя своє поклали на вівтар служіння Україні на засадах моральної та культурної ідеї! До таких провідників і належав Великий Митрополит Андрей Шептицький.

На велике свято Введення Матері Божої в Народному домі с. Добросина відбувся  літературно-молитовний вечір. Захід розпочався молитвою за єдність, мир і спокій в Україні. З великим трепетом і любов’ю  учні 9-10 класів перегорнули сторінки життя Українського Мойсея – Митрополита Андрея. Учні декламували вірші про Шептицького, сплели вінок пам’яті про його діяльність. Із пос-лань А.Шептицького «побудували» символічну хату-Батьківщину, що, віримо, стане праобразом відродженої нової України!

Слухачів до глибини душі вразили побожні і патріотичні пісні у виконанні Соломії Затушевської, ансамблю дівчат (кер. О. В. Гель) та перегляд фільму про українського митрополита. Хочу висловити щиру подяку організаторам свята: вчителю української мови та літератури Н.П. Зінчук, педагогу-організатору О. Я. Дячок та завідувачу Народного дому с. Добросина Р. С. Рудику.

На завершення вечора зі словами подяки та наставництва до присутніх звернувся настоятель храму Воздвиження Чесного Хреста с. Добросина о. Б. Мурований, який наголосив на великих справах, великих словах та намірах Українського Мойсея.

Хай великі діяння нашого Митрополита А. Шептицького будуть серед нас, а він сам, що втішається світлом Божого лиця, хай благословить український народ на нелегку дорогу братолюбства, згоди, єдності та миру.

Світлана БЕЗПАЛЬКО, заступник директора Добросинської ЗОШ з виховної роботи.