Головна Особистості Постать гуманізму, релігійної толерантності й мудрості

Постать гуманізму, релігійної толерантності й мудрості

233
0

Рік 2015-й багатий на визначні дати та ювілеї. Найбільш значимою в житті народу й держави, зокрема, стала дата 150-річчя від дня народження великого подвижника Митрополита Андрея Шептицького.

До річниці Митрополита, зокрема, був розроблений логотип, день міста Львова проводився під гаслом День міста Шептицького, також стартувала акція «Зателефонуй Шептицькому». В рамках цієї акції абоненти «Київстар» можуть зателефонувати за безкоштовним номером 2907 та послухати цікаві думки українського церковного діяча. Номер телефону, до речі, обраний не випадково, адже це дата народження Андрея Шептицького. Також було організовано декілька виставок, готується кілька цікавих книжкових видань, а ще триває конкурс відеоробіт «Меценат».

Мабуть, найважливішою подією в житті усіх українців, особливо галичан, стала минулотижнева подія – урочисте посвячення пам’ятника Андрею Шептицькому. Вранці в Архикатедральному соборі святого Юра відбулась Архиєрейська Божественна літургія, яку очолив Блаженніший Святослав, глава УГКЦ. Саме освячення проходило на Святоюрській площі та мис-тецька програма від Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик». Найпочеснішим гостем був президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною, а ще митрополит і архієпископ Львівський УГКЦ Ігор, преосвященніші владики, керівництво міста та області і  до 20 тисяч мирян.

Звертаючись до усіх присутніх, глава держави наголосив: «Велика приємність для мене бути тут сьогодні серед вас. У народі кажуть, кожна добра справа починається з дощу. Цей дощ сьогодні – це є добрий знак. Я радий і надзвичайно вдячний теперішньому папі Франциску за те, що в 150-у річницю народження владики  Андрея Апостольська столиця зробила важливий крок у процесі беатифікації нашого Митрополита і визнала його геройські чесноти. Сьогодні і ми з вами відновлюємо історичну справедливість і нарешті відкриваємо монумент Шептицькому у Львові. Та найкращий пам’ятник Владиці – сама незалежна Україна, яка крокує до родини європейських народів…».

Доповнив слова президента Блаженніший Святослав Шевчук, глава Української греко-католицької церкви, зазначивши: «Митрополит Шептицький належить не лише Греко-католицькій церкві, він належить усій Україні, всій Європі, всьому світові. Історичне значення його діяльності виходить також далеко за межі виключно релігійної сфери – могутня постать Владики посідає гідне місце у всеукраїнському пантеоні найвидатніших громадсько-політичних діячів, видатних синів і доньок нашої держави…».

Продовжилися святковості відкриття прем’єрою ораторії Мирослава Волинського «Я тебе кличу» у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

Священнослужитель УГКЦ Пресвятого Ісусового Серця, о. Климентій, ЧСВВ: «Митрополит Андрей Шептицький – це велика постать, яку кожне покоління буде відкривати по-своєму. Для мене особисто, як священика, генерального директора видавництва «Місіонер», постать великого подвижника Церкви – багатогранна і вагома. Це діяч, який дуже багато вклав своїх зусиль та праці у процвітання та діяльність нашого видавництва — оо. Василіян в Жовкві».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.