Головна Особистості Галина Фесюк — лауреат фестивалю «Дні України на Балтійському морі»

Галина Фесюк — лауреат фестивалю «Дні України на Балтійському морі»

204
0

Український центр молоді і дітей в Латвії вже втретє провів фестиваль «Дні України на Балтійському морі». Упродовж двох днів в Ризі учасники фестивалю та гості мали унікальну можливість дізнатись про українське мистецтво, традиції, український народний костюм, навчитись писанкарству та ознайомитись із творчістю відомої української поетеси і культурного діяча Галини Фесюк.

16 квітня в залі Європейського дому відбулась презентація творчості поетеси Галини Фесюк та обговорення культурних традицій на Жовківщині. Також латиші та українська діаспора відвідали виставку українських старовинних вишиванок, які привезли зі собою представники скаутської організації «Пласт». Пластуни з України також провели майстер-класи, серед яких найбільше усіх зацікавив із писанкарства. В цей же день в церкві Святої Марії Магдалени відбувся концерт Хору «Ставрог» Братства Андрія Первозванного (м. Львів, Україна).

Ввечері, 17 квітня, відбувся гала-концерт, в якому взяли участь лауреати фестивалю «Дні України на Балтійському морі», з них: хор «Ставрог» Братства Андрія Первозванного (кер. Леся Степаняк м. Львів, Україна); вокально-інструментальний ансамбль «Ойра» (м. Черкаси, Україна); солістка та лауреат міжнародних фестивалів, представниця Конгресу українців Естонії Яна Бойко; співачка-піаністка, переможець міжнародних конкурсів, магістрантка Лондонської Королівської Академії Катріна Гупало (Латвія); латисько-український дует Вікторія Притуляк та Лаура Арая (Латвія); ансамбль «Квіточки» (Латвія). Культурний діяч Галина Фесюк (Україна) не лише зачитала свої поезії, а й вручила організаторам  вишитий рушник із портретом Тарса Шевченка та подарунки із зображенням міста Жовква (Львівська область).

Із привітальним словом виступила й голова парламенту Латвії Інара Мурніеце, котра від імені свого народу побажала Україні добробуту та процвітання, а також зазначила, що Україна зберігає міцний дух і витримку, тому вона переживе цей нелегкий для неї період, і настануть світлі для країни часи.

Голова парламенту Латвії визнала символічним, що Міжнародний фестиваль «Дні України на Балтійському морі» відбувся в Будинку Ризького Латвійського товариства, як приклад того, що українці і латиші «міцно тримаються за руки».

У рамках фестивалю відбулась зустріч робочої групи Міністерства закордонних справ Латвії із в. о. керівника відділу культури і туризму Жовківської РДА Галини Фесюк щодо підготовки міжнародного проекту, метою якого є підписання договору про співпрацю між Жовківським районом Львівської області (Україна) та Кегумським новадом (Латвія).

Після заходів у м. Ризі учасники фестивалю вирушили в захоплюючу подорож на круїзному кораблі «Ізабелла» до Стокгольма. Там оглянули місто і зустрілись із українською діаспорою у Швеції.

Фестиваль «Дні України на Балтійському морі» підтримали Міністерство культури Латвії, Посольство України в Латвії та Союз українців Латвії, а організувала його молодь українського центру молоді і дітей в Латвії: Артем Закарс, Анна Аурора Берга, Александр Чумак, Крістіан Берг, Катріна Гупало, Вікторія Притуляк, Аліна Жезлова, Богдан Рибка, Едгарс Янчукс.

Учасники Фестивалю висловлюють слова вдячності громаді Святої Марії Магдалени і настоятелю отцю Андрісу.

Артем Закарс (Латвія), Ludmila Pilip (Латвія).