Головна Особистості Нова грань життя митрополита

Нова грань життя митрополита

227
0

Серед діячів української церкви маємо виняткову плеяду видатних особистостей, котрі не лише присвятили себе служінню Богові, але й зуміли піднести такі «світські» галузі нашого буття, як наука, освіта, культура. На цьому загальному тлі найважливіше місце належить митрополитові Андрею Шептицькому, 150-річчя від дня народження якого відзначаємо цьогоріч.

Познайомитися з таким різним митрополитом Андреєм і полюбити його допоможе дітям книжкова новинка – абетка-енциклопедія «Шептицький від А до Я», яку надруковано у видавництві Старого Лева.  Її було визнано переможцем конкурсу «Найкраща книга» 22-го Форуму видавців у Львові й відзначено спеціальною нагородою.

Це жива і дуже щира книга для дітей і дорослих. Побудована за абетковим принципом історія про те, що було важливим для митрополита і, що є вагомим для нас сьогодні. Кожна буква цієї незвичної абетки відкриває нову грань життя і діянь архієрея УГКЦ: тут і місця, міста, поняття, історії, дитячі спогади, імена, які чимало значили для Шептицького і завдяки яким він був таким, яким був.

Презентувати книгу «Шептицький від А до Я» до школярів Жовківської ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів днями завітала автор тексту Оксана Думанська на запрошення Жовківської районної бібліотеки для дітей. Письменниця розповіла присутнім про ідею створення цієї книги, про цікаве графічне оформлення видання творчої майстерні «Аграфка», яке дає читачеві чітку уяву про час, звичаї, традиції.

«Дивовижно, як в одній людині поєдналися велич і простота, — сказала Оксана Думанська. – Для багатьох людей Андрей Шептицький був не лише митрополитом, графом, меценатом, він був батьком, до якого можна було звернутися з болями і турботами. І ми у цій незвичайній книжці хотіли наблизити його, простого і величного, до сучасних дітей. Він був унікальною людиною, міг бути дипломатом, банкіром. Завдяки цій книзі, ви, діти зрозумієте, що освіта – запорука успіху. І, звичайно, усвідомите три основні чесноти Шептицького – віра, надія, любов. Коли ви дійдете до літери Я, то вирішите, що для вас означають ці три поняття».

Далі гостя зауважила, що, звісно, вони не змогли охопити все, що стосується життєвого подвигу митрополита Андрея, означили лише найважливіші події, які мали вплив на його особисте і на загальне, всенародне. І в цьому загальному чільне місце займали українські діти, на яких владика покладав особливі сподівання. Митрополит любив дітей і дбав про них, дітвора відчувала цю любов і добро, зверталась до нього як до рідної людини, називала «наш Татусь», «Тато».

І ще багато цікавого дізналися школярі про Андрея Шептицького з уст письменниці. Запрошені учасники зустрічі подякували за цікаву презентацію книги, а о. Василь Батюк, настоятель храму Св. Трійці (був теж присутній на зустрічі), звернувся зі словами подяки до авторки, наголосивши, що словами не передати всієї краси і значимості книги «Шептицький від А до Я». Надія Хомишин, заступник директора по роботі з дітьми, запросила прийти в районну дитячу бібліотеку і прочитати новинку  й відкрити для себе дивовижний світ Андрея Шептицького.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.