Головна Особистості Юна письменниця Жовківщини

Юна письменниця Жовківщини

877
0
Марія Букрій
Марія Букрій

Наш Жовківський край здавна славився людьми творчими, талановитими, зокрема й тими, хто прагне реалізувати свій мистецький потенціал на літературній ниві.

А нещодавно когорта шанувальників художнього слова Жовківської  ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 поповнилася новим іменем – можливо, майбутньою літературною «зірочкою» Марією Букрій, яка, незважаючи на доволі юний вік (13 років), уже видала свою першу книгу.

Марічка почала читати в 5 років, перші свої твори написала ще в 9 років. А в 11 років вже почала роботу над дитячою повістю “Надзвичайні пригоди в собачій школі “Dogs”. Написавши цей твір, дівчинка взялась за історичний роман “Князь Андрій” про події XI ст., який завершила ще минулоріч.  Зараз працює над новим шедевром, пов’язаним теж з історичними подіями в Україні.

Марія — постійна учасниця та переможниця районних, обласних олімпіад з української  мови та літератури, історії, різноманітних мовних конкурсів. Минулого року на Всеукраїнському етапі Міжнародного  мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка посіла II місце. Школярка всебічно розвивається: малює, грає на сопілці, вивчає самостійно грецьку, шведську мови. Юну авторку не може не турбувати мовне питання, яким так часто спекулюють в нашій країні. Тому й вважає, що державною мовою в Україні має бути одна — українська. Телебачення Марія дивиться дуже рідко. Зазвичай вона читає або пише свої книги.

Талант дівчинки підтримують, розвивають та стимулюють батьки. Тому  й допомогли  видати їй 500 примірників книжечки “Надзвичайні пригоди в собачій школі ” Dogs”.  Букрій Марія вирішила не лише написати книжку, а й власноруч її проілюструвати десятками малюнків. В основі дебютної книжки юної авторки пригоди кмітливого й винахідливого песика Зіка.  Він живе в нашому часі  і, зрозуміло, майже все знає і все вміє, бо все його захоплює і цікавить.

Увесь педагогічний та учнівський колектив гордиться тим, що в нашій  школі навчається така обдарована учениця. Тож бажаємо юній письменниці  нових творчих злетів, цікавих сюжетів та вдячних читачів.

Наталія Борюшкіна, учитель української мови та літератури Жовківської ЗОШ № 3.