Головна Здоров'я Борщівник Сосновського – небезпечно для здоров’я

Борщівник Сосновського – небезпечно для здоров’я

205
0

Рослинний світ, який нас оточує, надзвичайно різноманітний. Крім користі, рослини можуть завдавати великої шкоди здоров’ю людей. Одна з таких рослин – БОРЩІВНИК СОСНОВСЬКОГО. Це небезпечна рослина висотою до 2 метрів, а то й більше, з прямостоячим стеблом, лапатим листям і суцвіттям-зонтиком, схожа на величезний кріп. Росте він біля доріг, річок та полів. Листя та інші частини борщівника викликають небезпечні опіки. Коли сік потрапляє на шкіру, то через декілька годин вона червоніє. При сильних опіках піднімається температура, починається лихоманка, з’являються пухирі та виразки. Для першої допомоги при опіках борщівником рекомендується густо намилити уражене місце господарським милом і змити лосьйоном, що містить спирт, захистити уражене місце пов’язкою від сонячних променів, надалі – звернутися до лікаря.

Для боротьби з цією отруйною рослиною важливо скошувати стебла з квітконосами, обрізувати суцвіття в період бутонізації (на невеликих площах), щоб не допустити розповсюдження борщівника Сосновського насінням. Щоб не отримати опіків під час скошування, потрібно користуватися водонепроникним одягом, гумовим взуттям і гумовими рукавицями. Найкращого ефекту можна досягнути, коли обробити цей бур’ян при формуванні першої листкової розетки (висота рослин 10-20 см) одним із гербіцидів суцільної дії (Раундап, Гліфоган та інші). Якщо доводиться боротися з борщівником всередині вегетації, то краще його скосити, а гербіцидом обприскати листя, що лишилося, і додатково залити розчин препарату в порожнисту трубку стебла. Якщо рослина росте на узбіччі, то обробіток можна зробити суцільно.

Саме час згадати про карантинні бур’яни, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, а й здоров’ю людини. Найбільш поширеними є такі карантинні бур’яни як амброзія полинолиста, повитиця, ценхрус, види пасльону.

Для боротьби з карантинними бур’янами застосовують такі заходи: ретельне очищення насіння культур, радикальне знищення (скошування, виривання з наступним спалюванням), обприскування гербіцидами.

Відділ агропромислового розвитку Жовківської РДА.