Головна Здоров'я У Львові почали вакцинувати дітей із супутніми захворюваннями

У Львові почали вакцинувати дітей із супутніми захворюваннями

91
0

У Львові активно почали працювати над захистом від COVID-19 дітей з хронічними захворюваннями, зокрема, це стосується дітей, які досягли 12-річного віку. Ці заходи в області розпочали згідно з рекомендаціями МОЗ України. Львівський обласний клінічний діагностичний центр спільно з Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром проводять такі щеплення, використовуючи вакцину «Pfizer».

Як повідомила експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Оксана Пушкарьова, щеплення проводять дітям, які мають високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень COVID-19, що обумовлено наявністю у них супутньої патології (наприклад, бронхіальна астма, цукровий діабет, онкологічні захворювання тощо) та які не мають протипоказань до застосування вакцини.

«Підлітки з супутніми захворюваннями та особи, які навчаються за кордоном, можуть отримати щеплення поза чергою в пунктах вакцинації Львівської області, згідно медичного висновку лікуючого чи сімейного лікаря. Адже захист від вакцинокерованих інфекцій – життєво важливий. Також закликаю усіх батьків, родичів чи опікунів дітей із важкими хронічними недугами: подбайте про безпечне середовище для них – вакцинуйтесь, оскільки саме ви можете стати джерелом інфекції для ослабленого організму. На даний час усі діти, яких ми почали вакцинувати, є пацієнтами ЗУСДМЦ. Вже провакциновано 10 таких пацієнтів. Після щеплення усі почуваються добре. Загалом в області вже щеплено 60 дітей віком від 12 років, які їдуть вчитися за кордон», – додала експертка.

«У деяких випадках вірус викликає важку або навіть критичну коронавірусну хворобу, проте завдяки вакцинації можна було б цього уникнути. Зараз дуже важливі темпи вакцинації. Захист, отриманий за допомогою вакцин, дозволить запобігти багатьом ускладненням та важкому перебігу захворювання, зменшивши таким чином рівень госпіталізації. А особливо важливим є захист наших дітей від цієї хвороби, подбати про них – це наш безпосередній обов’язок. Тому вакцинація залишається найкращим шляхом повернення до норми», – наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Нагадаємо, як зазначала раніше Наталія Іванченко, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики, в.о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, для вакцинації дітей рекомендують використовувати вакцину «Pfizer», оскільки по ній наявна найбільша кількість клінічних спостережень