Головна Звернення Багате багатодітне село Боянець

Багате багатодітне село Боянець

550
0

Боянець – гарне й ошатне село нашого району, що розкинулось обабіч траси Жовква-Червоноград. Вдале географічне розташування і зручне транспортне сполучення сприяють розвитку цього населеного пункту. Його мешканці всіляко дають собі раду, покращують добробут, зводять нові оселі. Чимало боянчан працює на Червоноградській шахті, інші добираються на роботу у Жовкву, Львів, значна частина займається сільським господарством. Тому люди не нарікають на життя, а стараються, як можуть, дбають про хліб і до хліба, усе доводять до ладу.

Боянець сміливо можна назвати багатодітним селом. З 2007 року тут щороку збільшується народжуваність. Минулоріч у селі народилось 24 дітей, а померло 20 мешканців. Як розповіла секретар сільської ради Галина Галанюк, з початку року у Боянці з’явилось на світ 6 немовлят – 3 хлопчиків і 3 дівчаток. Новонародженим батьки дають різні імена, найпоширеніші – Максим, Владислав, Анастасія, Марія, рідкісні – Констянтин, Артем, Діана.

До речі, Боянець – багатодітне село. По троє і більше діточок плекають у 53 багатодітних сім’ях, 36 жінкам, які виховують п’ятеро і більше дітей, присвоєно почесне звання матерів-героїнь. Саме у Боянці з 2008 року діє Жовківський осередок «Щаслива родина» від Львівської громадської організації з однойменною назвою. Очолює його Галина Петрівська теж багато-дітна мати, у якої п’ятеро синів й одна донька. Тому пані Галина особисто знає, що таке щаслива родина. Двоє старших синів Юрій і Сергій одружені. Бабуся плекає чотирьох онуків-хлопчиків Владислава, Артура, Дмитра, Артемія, котрий народився 1 січня нинішнього року. «Найбільше щастя, коли збирається уся велика родина, —каже пані Галина. — Коли є з ким поділитися радістю, і відчути підтримку у важкі хвилини життя».

Осередок ГО «Щаслива родина» нараховує 23 багадітні сім’ї з Боянця, Купичволі, Туринки, Деревні, Жовкви, Нової Скваряви. Збираються кожного місяця, обговорють проблеми і шляхи їх вирішення, діляться приємними моментами й досягненнями. Юридичні консультації надає юрист обласної організації, адже часто у багатодітних сім’ях виникають запитання, як правильно оформити соціальну допомогу в управлінні соцзахисту населення, якими пільгами користуються такі родини. Галина Петрівська  від імені членів «Щасливої родини» дякує доброчинцям Тарасові Козаку, Івану Бокалу – за облаштування приміщення у Народному домі для зібрання, народному депутату Володимиру Парасюку —  за  придбані подарунки для дітей до Свята Миколая. Пані Галина, до речі, завідує Народним домом с. Боянця, тому й залучає дітей, родини до художніх виступів, прививає любов до духовного. «У нашому селі усі багатодітні родини гарні, батьки з любов’ю турбуються про дітей, — наголосила голова осередку. – Боянець – село віруюче, люди багато моляться. Дякувати Богу, що усі наші хлопці щасливо повертаються з АТО, гідно виконавши свій обов’язок захисту рідної землі».

Гарні міцні багатодітні сім’ї  — майбутнє села, поштовх до його розвитку і процвітання. Тому голова Боянця Василь Пограничний захопливо розповідає про мешканців: як працюють, інтенсивним способом  ведуть господарку, збільшують машинно-тракторний парк (в окремих обійстях  — по декілька автомобілів). Село розбудовується, розробляються  квартали забудов, люди зводять сучасні нові будинки. Та й місцева рада працює над вирішенням питань соціальної інфраструктури.

На порядку денному – реорганізація ФАПу в амбулаторію сімейної медицини. Для цього буде задіяно другий поверх адмінбудівлі, де знаходяться сільрада, поштове відділення. На заміну вікон і дверей уже освоєно 120 тис. грн. з обласного бюджету, на 2016 рік заплановано – 1 млн. 722 тис. грн. на продовження ремонтних робіт. У перспективі для місцевих мешканців буде обладнано просторі лікувальні кабінети. Щоб заохотити хорошого сімейного лікаря, передбачено безкоштовне житло. Але для втілення задуманого треба провести ще великий обсяг ремонтних робіт.

Капітального ремонту з облаштуванням шатрового даху потребує велика будівля Народного дому, яка вирізняється просторістю серед сільських закладів культури району. Сільська рада профінансувала проект реконструкції і виготовлено кошторис робіт. Але сам ремонт дуже дороговартісний, лише для співфінансування громади треба 150 тис.грн. Тож є у Боянці над чим працювати. Але бажання і старання – запорука результату. Боянчани, малі і дорослі, люблять своє село й робитимуть усе, щоб воно було привабливим й перспективним.

Уляна Лащівська.