Головна Звернення Для вирішення соціально-економічних проблем

Для вирішення соціально-економічних проблем

236
0

Минулого тижня відбулася позачергова 4-та сесія Жовківської районної ради VII-го демократичного скликання. Засідання зініціювала голова Жовківської РДА Надія Щур у зв’язку з проведенням  обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2016 рік та обмеженим терміном подання заявок сільськими, селищними та міськими радами (до 4 березня 2016 року), враховуючи необхідність подання рішення сесії районної ради про закладення у районному бюджеті коштів на проекти-переможці конкурсу. Тому районні обранці сконцентрували увагу на розгляді двох важливих питань: про затвердження Програми співфінансування мікропроектів місцевого розвитку у Жовківському районі на 2016 рік та про внесення змін до районного бюджету Жовківського району.

Голова Жовківської районної ради Роман Горбань від імені депутатського корпусу привітав уродинників, котрі у міжсесійний період святкували день народження, зачитав причини відсутності окремих депутатів.

Заступник військового комісара Павло Розгон вручив подяки доброчинцям за підтримку військових, а саме: Віктору Візничаку, Роману Демчині, Володимиру Цимбалі, Наталії Бейзик, громадам сіл Сопошина, Сулимова, Великого Дорошева, Жовківській РДА, Жовківській ЗОШ № 2.

Цього разу депутати районної ради працювали по-новому. Адже 23 лютого 2016 року набрав чинності закон про поіменне голосування в місцевих радах. Тому за кожне питання  районні обранці в алфавітному порядку висловлювали своє рішення – "за" чи "проти". Таку процедуру голосування проводив обраний член лічильної комісії, депутат Михайло Коваль. Це, правда, дещо займало часу. При тому, що у порядок денний внесено лише три питання, а коли буде п’ятдесят, то їх розгляд, звісно, затягнеться. Тому голова райради Р. Горбань просив керівників депутатських фракцій подати на наступну сесію пропозиції щодо розгляду регламенту.

Із Програмою співфінансування мікропроектів місцевого розвитку у Жовківському районі ознайомив Володимир Свідняк – керівник відділу економічного розвитку та торгівлі Жовківської РДА.

Вона зорієнтована на вирішення проблем соціально-економічного розвитку громад шляхом підвищення ефективності використання місцевих ресурсів. Мета Програми полягає в сприянні територіальним громадам  сіл, селищ, міст у вирішенні місцевих проблем та створенні умов для сталого розвитку громад, які відібрані за результатами обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку відповідно до пріоритетних напрямів з їх дофінансуванням за рахунок субвенції обласного бюджету місцевим бюджетам, коштів районного бюджету, громади та інших залучених коштів.

Депутати одноголосно проголосували за питання про внесення змін до районного бюджету Жовківського району на 2016 рік, проінформоване начальником фінансового управління Жовківської РДА Галиною Вус. Тож тепер черга за місцевими громадами – вчасно подати заявки на участь у конкурсі мікропроектів. На цьому наголосила голова РДА Надія Щур.

Увагу присутніх привернув депутатський запит Данила Тарасюка щодо екологічної проблеми у Дублянах – назаконного розміщення гудронних озер, які отруюють довколишню територію. Депутат звертається до керівника районної поліції О. Гостіщева з проханням встановити їх власника.  Вирішення даної проблеми теж підтримано одноголосно.

Уляна Лащівська.