Головна Звернення На Жовківщині розпочинає роботу Проект голландської програми європейського партнерства МАТРА

На Жовківщині розпочинає роботу Проект голландської програми європейського партнерства МАТРА

269
0

На території району розпочинає роботу Проект голландської програми європейського партнерства МАТРА за підтримки уряду Нідерландів. Основна мета проекту – забезпечити участь громад у впровадженні Державної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на період до 2020 року шляхом розробки місцевих планів розвитку сільських територій та у моніторингу розробки необхідних для реалізації цих планів державних програм та законодавства.

Питання співпраці у рамках проекту європейського партнерства МАТРА обговорювалися на нараді з керівниками органів місцевого самоврядування. Голова районної ради Роман Горбань і перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець акцентували увагу присутніх на актуальності проекту. Керівник громадської платформи Петро Федина запросив до активної участі громад у реформуванні сільського господарства, налагодженні ринкових аспектів діяльності. У кооперативі «Агродвір» Зіболківської сільської ради, очолюваному П. Фединою, напрацьований досвід маркетингової роботи. Життя вимагає кооперації у поєднанні зі сучасними електронними підходами. Проект МАТРА працює в Україні вже другий рік. Наш район – пілотний на Львівщині з його запровадження.

Про перспективи розвитку зеленого туризму на Жовківщині розповів Олексій Сопілко. Агротуризм – дуже актуальний сегмент ринку в країнах Європи. На наших теренах він уже успішно започатковувався, але не популяризувався. Тепер знову запрошують ініціативних людей до формування проекту зеленого туризму. ( Контактні номери телефонів – 067 672 8844, 093 673 5834 Олексій Сопілко).

Надалі присутні обговорили стан та перспективи подальшого просування реформи децентралізації у Жовківському районі. Координатор ГО «Центр громадської адвокатури» Богдан Зелений поділився досвідом децентралізації у Львівській області. На Львівщині нині функціонує 16 об’єднаних територіальних громад, 15 уже налагодили роботу, поступово відбуваються вибори старост. На Жовківщині немає жодної ОТГ, зароджується ініціатива у Магерові.

Найкраще з проблемами адміністративної реформи знайомі ті, котрі уже пройшли всі шляхи об’єднання. Їм відомі підводні камені адмінреформування, тому готові передати позитивні тенденції, вказати на недоліки. Багато чого було розповісти Іванові Мончакові – заступнику голови Тростянецької ОТГ. Тростянецька об’єднана територіальна громада розташована біля траси Київ-Ужгород із центром у Тростянці. У новостворену громаду входить 17 сіл, 5 колишніх сільських рад. Населення становить 8,5 тис. осіб. 28 лютого обрано 7 старостів. Разом зі старостами в ОТГ на службі у громаді працює 35 чиновників. Збережено мережу закладів інфраструктури та чисельність їх спеціалістів. Пан Іван радив не боятися об’єднання, але на перше місце ставити інтереси громади й економічну доцільність. Обирати лідерами досвідчених людей. Не треба боятися об’єднання, а працювати на благо громади, розумно використовуючи місцеві ресурси і надані повноваження.

Уляна Лащівська.