Головна Звернення Відбулася чергова 5-та сесія Жовківської районної ради

Відбулася чергова 5-та сесія Жовківської районної ради

245
0

Минулого четверга відбулася чергова 5-та сесія Жовківської районної ради VII-го демократичного скликання. Були розглянуті всі п’ятдесят вісім питань, включені до порядку денного, і прийняті відповідні рішення. Зокрема, депутати затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району на 2016 рік.

Районні обранці на прохання голови Романа Горбаня налаштувалися працювати злагоджено та швидко. Адже перед ними стояло непросте завдання – поіменно голосуючи за кожне питання (згідно закону від 23 лютого 2016 року), прийняти більше шести десятків(!) рішень.

Про виконання районного бюджету Жовківського району за 2015 рік доповіла присутнім начальник фінансового управління Жовківської РДА Галина Вус. Вона зупинилася на питаннях виконання доходів та видатків.

Бюджет Жовківського району за 2015 рік виконано по доходах загального фонду без трансфертів на суму 112096,3 тис. грн., що становить158,3 відсотка річного затвердженого плану та 111,0 відсотка до плану з внесеними змінами на рік. Порівняно з минулим роком надходження збільшились на 50264,6 тис.грн.(в поівняльних умовах).

План з внесеними змінами за 2015 рік виконали 37 місцевих рад.

До загального фонду районного бюджету за 2015 рік надійшло 48498,5 тис. грн., що становить 127,8 відсотка до затвердженого плану на рік та 108,6 відсотка до плану з внесеними змінами.

Протягом 2015 року основними джерелами доходів органів місцевого самоврядування були податок на доходи фізичних осіб (питома вага його в загальній сумі доходів склала 43,1 %), акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (28,1 %), плата за землю (10,9 %), єдиний податок(13,9 %).

Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району у 2015 році інформувавала присутніх голова Жовківської РДА Надія Щур.

Очільниця району наголосила, що у своєму звіті детально зупинялася на аспектах виконання Програми, а у сесійній залі ще раз зверне увагу на господарські питання. Вона, зокрема, зауважила, що обсяг промислової продукції у порівнянні з 2014 роком зріс на 82%. Районом щоразу цікавляться інвестори, проте неоголошена війна на Сході заважає втіленню їх планів у життя.

Надія Щур відмітила позитив у роботі ДП«Ен Джі Метал Україна», ТзОВ «Гульдманн-Україна», ТзОВ«ТехноКАП», «Галфрост», ТзОВ «Агропобутсервіс», Жовківське та Рава-Руське лісові господарства (на цих підприємствах значно зросла заробітна плата працівників). У пілотному проекті «500 успішних господарств» Жовківщина — одна з 4 районів(!).

У галузі будівництва позитивні зрушення у дитячому таборі «Росинка» (вже цьогоріч планується до здачі нова будівля), оновлено Дублянську школу мистецтв (відмічено істотну допомогу міського голови), готується до здачі новий сучасний дитячий садок у Смерекові (подяка керівнику села у допомозі реалізації мікропроектів), реконструкція Народного дому у Купичволі (з цього населеного пункту — найбільше військовозобов’язаних у зоні АТО), успішно перекрито дах у районному Центрі творчості, проводиться капітальний ремонт доріг: 3,1 км – у Раві-Руській, 1,7 км шляху – з Рави-Руської до Потелича, 0,5 км – з Рави-Руської до Річок, ведеться ремонт дороги з Боянця до Купичволі.

Відкрито фельдшерсько-акушерський пункт у Стронятині (тут є і вагома заслуга керівника Надичівської сільської ради), на завершенні – у Зарудцях, у планах – здійснити подібне у Боянці.

Відзнаки удостоїлася й належна робота служби у справах дітей Жовківської РДА. Відкрито Народний дім у Новому Селі. Цьогоріч на Жовківщині планується проведення чемпіонату світу з ракетомодельного спорту.

Є позитивні зрушення й у питанні сміттєзвалища, адже віднайдено інвестора, що бажає тут працювати.

Далі буде.

Надія БАЙБУЛА.