Головна Звернення Замочківці на Водохреща теж пірнали…

Замочківці на Водохреща теж пірнали…

372
0

Кажуть, що саме на Водохреща вода перетворюється і стає цілющою, змінює свою структуру. Притім, вся вода, навіть та, яка тече з наших кранів. Численні дослідження та дослідники і підтвердили цю ідею, і спростували. Однак доведений факт, що вода з освяченого місця саме на Водохреща може стояти у пляшці і рік, і два, і більше, не буде псуватися і не матиме ніякого запаху. Саме святою Йорданською водою лікували безліч недуг, починаючи від хвороб шлунку (пили воду натщесерце) і закінчуючи протиранням обличчя від вугрів та ополіскуванням голови для зміцнення волосся.

І, звичайно, вважається, що, занурившись у відкриту водойму саме на Водохреща, людина заряджається здоров’ям та силою на весь рік і не хворітиме. Традиція ця давня, однак, ризик захворіти, пірнаючи у холодну воду на відкритому повітрі, досить-таки великий. Тільки для тих, хто заходить у воду з вірою у серці, прочитавши молитву, вода на Водохреща справді буде цілющою.

Саме на Водохреща у с. Замочку на місцевих ставах уже декілька років поспіль проходить освячення води та пірнання. Цьогоріч, освячуючи воду та бажаючи усім мешканцям села і гостям здоров’я та снаги, священнослужителі Ярослав (парох с. Замочка) та Ігор (с. Глинськ) наголошували на важливості Водохрещного купання, так, як вода цього дня має надзвичайно цілющі властивості. Тому з кожним роком все більше охочих збирається на купіль. Цьогоріч було найбільше охочих – і дітвора, і старше покоління, і молодь. Кожен, хто пірнав (більше 100 чоловік), просив у Господа миру та спокою для своєї країни, для села та для своєї родини. Адже усі ми прагнемо, щоб був мир та спокій в Україні, а цілющі властивості Йорданської води допомогли нам здолати зло і ворожнечу.

Надія Гавло, директор Замочківської ЗОШ: «Я люблю пірнати на Йордань. Після купелі почуваюся дуже добре. Ще ніколи не захворіла. Цьогорічне наше купання проходило ще й під колядки та щедрівки, які організували завідувач Народного дому Світлана Лещинська та вчитель музики Богдан Коцько. Артисти своїм співом додавали пірнальникам бадьорості та відваги. А після купання кожен міг зігрітися біля ватри та випити гарячого чаю і глінтвейну, які організували мешканці Мар’ян Скиба, Богдан Масляк, Ярослав Лещинський, Ігор Луцан, Мар’ян Свирид та Олександра Скиба. Правда, цього року морозу великого не було, але відчуття все одно були особливі. І нехай ця цілюща йорданська водиця скріпить нас усіх тілесно й духовно, додасть сили подолати усе зло, принесе очікуваний мир та злагоду на рідну землю».

Зоряна Гумницька.