Головна Цікаво Для зручності громадян

Для зручності громадян

49
0

Із червня 2016 року у Жовківському районному відділенні Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області видають громадянам України ІD-картки — документи нового зразка та біометричні паспорти громадянина України для виїзду за кордон. За період від 15.06.2016 р. до 15.03.2018 р. у Жовківському районному відділі оформлено 4592 паспорти громадянина України, виготовлено – 4334, видано – 4087. Упродовж цього часу оформлено 13379 паспортів громадянина України для виїзду за кордон, виготовлено – 10978, видано – 9899. Не було жодної відмови у видачі цих документів.

Про роботу і приємні зміни, запроваджені з нового року, розповів Михайло Бадан – керівник Жовківського районного відділу ГУ Державної міграційної служби України.
— У січні наше відділення отримало із Києва нове обладнання. Після встановлення відповідної програми додатково запроваджено оформлення і видачу ІD-карток і паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Це зменшить черги і покращить оперативність роботи спеціалістів. Зараз найбільший попит на ІD-картки через реєстрацію на ЗНО. Щоденно ми приймаємо документи на виготовлення 50-60 ІD-карток, раніше — 30-40. За біометричними паспортами у день звертається 20-30 громадян. Відповідно до нових законодавчих змін, перший паспорт виготовляють у 14 років і безоплатно терміном дії – 4 роки. У 18 років його треба замінити. Термін дії паспортів для дорослих — 10 років. Після десятиріччя їх треба змінювати.

Терміново замінювати паспорти старого зразка на нові не потрібно. Тим, хто досягнув 25 і 45 років замінюють фотографії у старих паспортах. Для цього треба 2 фото й паспорт громадянина України. Впродовж п’яти днів вам видадуть документ із вклеєною фотографією. При першому виготовленні паспорта, втраті документа чи заміні прізвища оформляють ІD-картки. До неї додається витяг з єдиного державного демографічного реєстру про місце реєстрації. Повна заміна паспортів на ІD-картки повинна здійснитися до 2022 року.

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно український паспорт й ідентифікаційний код. У звичайному режимі його видають через 3-3,5 місяців. Саме зараз отримують закордонні паспорти ті, хто звертався у листопаді. Новий документ буде дійсний 10 років. Можна виготовити біометричний паспорт дітям від самого народження терміном на 4 роки. Найбільший попит спостерігається через виїзд українців за кордон на роботу, на другому місці – відпочинок й екскурсії. У Жовківський відділ міграційної служби за оформленням біометричних паспортів звертаються мешканці Сокаля, Червонограда, Львова, тому що у нас менші черги. А от ІD-картки можна оформляти лише за місцем реєстрації.

Треба зазначити, що вартість послуг на виготовлення документів не змінилася. Біометричний паспорт, оформлений у звичайному режимі, коштує 557 грн. 32 коп., у терміновому – 810 грн. 32 коп.

За виготовлення ІD-картки через зміну прізвища треба заплатити 279 грн. за звичайний 20-денний термін очікування та 366 грн. за терміновість – 10 днів. Якщо паспорт втрачено, то ІD-картку виготовлять за 304 грн. через 20 днів плюс 34 грн. — держмито. Непридатний документ можна замінити на ІD- картку за 313 грн. через 20 днів.

Прийомні дні Жовківського ра-йонного відділу ГУ Державної міграційної служби України: вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота; вихідні: неділя, понеділок.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.