Головна Цікаво Гострі кишкові інфекції. Які причини?

Гострі кишкові інфекції. Які причини?

76
0

Жовківське районне управління Головного управління держсанепідслужби у Львівській області інформує, що в районі склалася нестабільна ситуація щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції. За 2015 р. зареєстровано 157 випадків захворюваності на гострі кишкові інфекції (показник на 100 тис. нас. — 141,3 %) проти 126 випадків в 2015 р. (показник на 100 тис. нас. — 113,4 %). Майже вдвічі зросла захворюваність на гострі кишкові інфекції в січні 2016р. в порівнянні з 2015 р. Всі випадки спорадичні і не пов’язані між собою. В основному такий високий показник дає захворюваність гастроентероколітами. Джерелом захворювання є продукти і страви домашнього приготування, а також, за показами епідрозслідування, продукти, придбані в торговельній мережі. Причиною  захворюваності на гострі кишкові інфекції є недотримання санітарно-гігієнічного режиму під час приготування їжі в домашніх умовах, недотримання правил особистої гігієни, особливо миття рук.

Часто продавці, не знаючи правил торгівлі, порушують правила особистої гігієни, не проходять відповідних медичних обстежень, реалізують продукти і продсировину, в яких вийшов термін придатності до споживання, а також  продукти з коротким терміном споживання – без засобів охолодження. На ринках може реалізуватися продукція, яка виготовляється в невідомих умовах і є небезпечною для здоров’я і життя споживачів.

Оскільки чинним на сьогодні законодавством заборонено здійснення перевірок контролюючими органами, в торговельній мережі можна придбати неякісні продукти. Тому інформуємо Вас сьогодні про те, що, якщо Ви вже зробили вибір того чи іншого продукту, то перевірте термін його придатності, який, як правило, має бути вказаний на упаковці українською мовою, перевірте цілісність упаковки. Маєте право запитати в реалізатора  про документ, що засвідчує якість та безпеку продукту. Покупець повинен  бачити умови, за яких реалізуються продукти, це: і температура зберігання, і дотримання товарного сусідства, санітарно-гігієнічний стан прилавків, вітрин, чи продавець одягнений в санітарний одяг тощо.

Недотримання однієї з цих вимог може стати причиною розвитку захворювань гострими кишковими інфекціями.

І пам’ятаймо, що здоров’я – найбільша цінність, яка дана людині.

Наше здоров’я – в наших руках!

Галина Демчук, начальник санітарно-гігієнічного відділу Жовківського районного управління ГУ ДСЕС у Львівській області.