Головна Цікаво Сонячні фотомодулі та їх різновидність

Сонячні фотомодулі та їх різновидність

101
0
Монокристалічні батареї
Монокристалічні батареї

Розмови про перспективи сонячних батарей не припиняються і до наших днів. Одні прогнозують, що майбутнє за альтернативними джерелами енергії, інші ж демонструють лише іронічну посмішку, коли мова заходить про сонячних батареях.Спробуємо ж неупереджено розібратися в перевагах і недоліках цієї технології і її доцільності для домовласників.

Чим же вигідно використання сонячних батарей?

• тривалий термін служби (25 років і більше). Вони майже не зношуються і вкрай рідко ламаються.• наявність Сонця, як постійного і загальнодоступного джерела енергії.• безпеку сонячних батарей для навколишнього середовища, за винятком їх виробництва.• немає потреби в паливі для самих батарей, що позбавляє від необхідності його купувати і перевозити.• площа в 20 кв. метрів дає до 500 кіловат енергії в місяць. Цього цілком вистачить для забезпечення всього будинку електрикою, а при подвоєнні цієї площі вистачить ще й на систему опалення.• безшумність сонячних батарей вигідно відрізняє їх від тих же вітряків.

Повний перелік переваг http://www.ekosystem.lviv.ua

Крім достоїнств, необхідно згадати основні недоліки використання сонячних батарей. Ось вони:

• низький рівень ККД (14-18 відсотків) обумовлює велику площу використовуваних сонячних батарей. Це сильно позначається на ціні, однак слід пам’ятати, що трата грошей є разовою. Батареї окупляться через кілька років після їх придбання, а потім будуть економити значну суму ваших фінансів.• сонячні батареї низькоефективні в туманну, хмарну погоду, в нічний час, а також у зимовий період. Частковим вирішенням цієї проблеми може стати використання акумулюючих систем для запасання енергії на випадок негоди.• особливості клімату сильно впливають на інтенсивність сонячних променів.

У таких випадках сонячні батареї ефективніше замінити, наприклад, вітряками.

• при нагріванні ККД фотоелементів сонячних батарей знижується. Цим обумовлюється необхідність установки різних систем охолодження.• необхідно закуповувати дороге обладнання для синхронізації напруги батарей і напруги, що йде від місцевої підстанції.

Висновки:
1.Наявність сонячних батарей дозволяє зробити сезонну автономність та можливість заробляти на “зеленому тарифі”. Детальніше www.ekosystem.lviv.ua.
2. Низький ККД батарей і істотна залежність від погодних умов робить їх малоефективними. Невелика ж площа, відведена батареям, зробить їх роль в забезпеченні енергією будинки другорядною.
3. Ціна на сонячні батареї і пов’язаного з ним устаткування постійно знижується і робить його привабливим в очах покупця.

P.S. Втім, технології удосконалюються, і будемо сподіватися, що недоліки сонячних батарей вдасться вирішити в найближчому майбутньому.